Judith’le Masal Yoluna Devam

Fotoğraf: Yasin Almaz

Masal yolunda yürümeye başlamışsan ve bu sanatta ilerlemek istiyorsan, bu atölye senin için.

Judith’le ya da başka bir hoca ile temel masalcı eğitimi alan herkese açık olan bu atölyede özelikle anlatma uygulamalarına odaklanacağız. 5 gün boyunca, bol bol masal keşfetme, paylaşma, anlatma ve dinleme fırsatı kazanacaksın.  Ayrıca farkındalık, nefes ve beden alıştırmalarıyla kendi bedeninle daha rahat olma şansı bulacak ve grup oyunlarıyla diğer katılımcılarla kaynaşacak ve eğlence dolu masal gecelerinde yer alacaksın. Kısaca, masal festivali tadında bir atölye…

Judith Liberman

Judith Liberman, bir hikaye anlatıcısı, yazar, sanat terapisti, konuşmacı ve eğitmendir.

Sorbonne Üniversitesi Dilbilimi Bölümü’nde master yapıp, Pomona Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi ve Paris Konservatuarı Hikaye Anlatıcılığı Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye gelen Liberman, 10 sene ODTÜ ve Koç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Masalhane’yi kurup Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlandırılmasında öncü bir rol oynamıştır. Uluslararası gösterilerinin yanı sıra, İstanbul’da 2012’den beri her ay masal geceleri düzenliyor. Ayrıca performansları, festivallerde, bienaller’de, parklarda, doğa kamplarında ve birçok farklı ortam ile şehirde hayat buluyor. Türkiye’de altı senedir, UNESCO ve Halk Bilimi bölümleriyle birlikte pekçok şehirde yeni nesil Anadolu Masalcıları yetiştiriyor ve kurduğu Anlatma Okulu aracılığıyla yüzlerce öğrenciye masal anlatma sanatını keşfetme fırsatı veriyor. Her hafta NTVRadyo’da “Masal Bu Ya” isimli programında hikaye ve masalların gücü hakkında konuklarıyla sohbet edip masal anlatıyor. Doğan Yayıncılık tarafından ‘’Masal Terapi’’ adlı kitabı yayımlanmış olan Judith, dünyanın duyduğu hikayeler değişirse dünyanın da değişebileceğine inanıyor.

Camp Date

2 Temmuz – 6 Temmuz 2018

Program

2 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

3 – 5 Temmuz

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

6 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 25 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
[ls_content_block id=”8336″] İnd. 895 ₺ 1019 ₺ 1139 ₺ 1347 ₺
Std. 995 ₺ 1119 ₺ 1239 ₺ 1447 ₺
[ls_content_block id=”8338″] İnd. 955 ₺ 1079 ₺ 1199 ₺ 1407 ₺
Std. 1055 ₺ 1179 ₺ 1299 ₺ 1507 ₺
Sonra İnd. 1015 ₺ 1139 ₺ 1259 ₺ 1467 ₺
Std. 1115 ₺ 1239 ₺ 1359 ₺ 1567 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

[ls_content_block id=”8336″]: [ls_content_block id=”8337″] 2018’e kadar yapılan başvurular
[ls_content_block id=”8338″]: [ls_content_block id=”8339″] 2018 arası yapılan başvurular
Sonra: [ls_content_block id=”8340″] 2018 ve sonrasında yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Okul kapsamındaki atölyelerde farklı indirimler söz konusu olduğu için indirim kuponu kullanımıyla ilgili birkaç not düşmek isteriz.
Bu okulun tek bir atölyesine katılıyorsanız başvurunuzun ilerleyen aşamalarında karşınıza çıkacak kupon kullanma bölümünde kupon kodu alanına OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmanız yeterli olacak. Bu durumda indirim hakkınız 100TL.

Okulun 2 modülüne birden katılanlara 100TL daha indirim yapıyoruz. Bu kişiler öğrenci ya da geçmiş Medrese katılımcıları ise ekstra 200TL indirim daha söz konusu. Bu indirimlerden yararlanmak için kupon kodu alanına yazmanız gereken: OGRENCIOKUL ya da MEDRESEDOSTUOKUL .

Bu iki atölye arasındaki iki gün boyunca Medrese’de konaklamayı tercih edecekler için de indirimlerimiz söz konusu. İki gün daha Medrese’deki atmosferi solumak isteyen katılımcılarımız için iki gün değil bir günlük konaklama ücreti alacağız. Tercihinizi başvuru formunda belirtmeniz yeterli.

Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları diğer atölyeler için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Thank you for your interest in the camps at Stoa. We will correspond in more detail after your application, but we would still like to give you some information about the living, working and accommodation places here and transportation to the Madrasa:

We will be very happy to work with you if you come to Stoa. During your stay here, we wish you to participate in a life in harmony with nature and other Madrasah residents, to feel and behave like a part of this place. You can find out what kind of life awaits you in Madrasa on this page.

We have many unique rooms. Before you apply, please take a look at our accommodation page to choose the type of accommodation you think will suit you and/or to have information about our working places.

Getting here is pretty easy. We are only 1 hour away from Izmir airport. The hard part is leaving here. You can find detailed information about transportation to the madrasah in this section.

Who can apply to this workshop?

Judith Liberman ile anlatma okulunun 1. modülüne  veya Stoa’ndeki “Hayatım Masal” kampına veya başka bir masal eğitmeniyle temel eğitime katılmış olan herkes.

Important note!

If your application is accepted, you will be contacted via e-mail regarding payment and other details. Therefore, make sure that the e-mail address you specified in your application is correct. More importantly, please no-reply@stoasirince.org Add the address to the address book of your e-mail account and spam/junk/spam etc. Check if it is in the mail folder.

Your application status on our website is specific to you. My account You can also follow us from this section, you can reach us via message from this section.

Before Coming to the Workshop!

In order not to encounter any surprises, we kindly ask you to take a look at the Life in Madrasa section.

Hareket etmek için rahat kıyafetler, masal geceleri için özel bir kıyafet, bir masal defteri, kamp için oluşturulacak masal kütüphanesinde paylaşmak üzere 4 adet masal kitabı (bu kitaplar kamp boyunca ortak kullanılır, sonra sahiplerine geri verilir).

Frequently Asked Questions

For your questions about the application procedure, we kindly ask you to review this section before writing to us. Chances are, the answer to your question is there.

×