Beden Perküsyonu ile Soundpainting

BEDEN PERKÜSYONU

Sesin peşindeki bedenin hareketleri ve mekanizmaları, bedenden çıkan sesler dağarcığı ve çeşitleri, dünyadan ritimlerin bedende uyarlamaları, doğaçlamalar ve çemberde ses oyunlarını da içeren süreç, bu kez bir işaret dili ile birleşiyor.

SOUNDPAINTING, performans sanatlarında kullanılmak üzere geliştirilen bir işaret dili. Müzik, tiyatro, dans alanlarında kullanılabilen Soundpainting, ses – beden – konuşma – enstrümanla doğaçlama yapmaya, bilinen ya da prova edilmiş parçaya şekil vermeye ve “canlı kompozisyon” yapmaya yarayan bir işaret dili. Bu atölyede temel işaretleri öğrenme , cevap verme, uygulama, ve katılımcıların soundpainter olarak grubu yönetmesine yer verilecektir.

Ayşe Akarsu Gürçay

Öğretim programları alanında yüksek lisans yaptı ve uzun zaman öğrenme tasarımını meslek olarak sürdürdü. Öğretmen ve eğitmen eğitimi, öğrenme tasarımı uzmanı ve uluslararası proje koordinatörü olarak özel okullarda ve yaşam boyu öğrenme merkezlerinde çalıştı. Yaşamında daima birden fazla sanat alanını barındırdı. 1987’de piyano eğitimi ile başlayan müzik macerası 2009’da KeKeÇa’ya katılmasıyla devam etti. 2009’dan bu yana beden müziğinin tutkulu bir öğrencisi, eğitmeni ve sanatçısı olarak yoluna devam ediyor. Dansçılar, öğrenciler, müzisyenler ve işitme engelliler başta olmak üzere pek çok grupla çalışıyor. KeKeÇa ile birlikte yurtiçinde ve yurtdışında atölyeler veriyor, Uluslararası Beden Müziği Festivali’nin resmi sanatçılarından biri olarak dünyadan çeşitli sanatçılarla ortaklaşa projeler yürütüyor. Gökçe Gürçay ile ”Çift Kişilik İşler”in yanısıra İstanbul’da ”The Ladies” grubuna liderlik ediyor, çeşitli kültürlerden geleneksel şarkıların beden müziği düzenlemelerini yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Soundpainting Orkestra’nın performansçılarından biri olarak soundpainting alanında da faaliyet gösteriyor.

Gökçe Gürçay

2002 yılından bu yana Gevende’nin davulcusu. 2006’dan beri Semaver Kumpanya’nın Zilzurna Ritim Grubu’nun eğitmenliğini yapıyor. Zilzurna ile beraber Hürriyet Treni projesi kapsamında, Türkiye çapında 45 şehirde yaklaşık 11000 çocukla ritim atölyeleri gerçekleştirdi. 2009’da beden müziği ile tanıştı ve KeKeÇa’nın bir üyesi oldu. Uluslararası Beden Müziği Festivali resmi sanatçılarından biri olarak hemen hemen tüm festivallerde yer aldı. Portekiz, Brezilya, A.B.D, İtalya, Almanya, Fransa, Hollanda gibi pek çok ülkede hem performanslar sergiledi hem de atölyeler gerçekleştirdi. Av Mevsimi filminin ”Hayde” sahnesinin ses ve hareket koreografisini üstlendi. Atölyeler, performanslar, beden müziği sahne tasarımlarının yanısıra pek çok sanatçı ile işbirliği içinde ulusal ve uluslararası çalışmalar gerçekleştiriyor. Solo gösterisi olan ”Kendimi Çalıyorum” (2011) ve Ayşe Akarsu ile ”Çift Kişilik İşler” (2012) halen devam ediyor. 2010’dan beri soundpainting (canlı kompozisyon ve doğaçlama için işaret dili) atölyeleri veriyor ve soundpainter olarak performanslar yapıyor. 2016’da kurulan İstanbul Soundpainting Orkestra’da ‘Soundpainter’ olarak yer alıyor.

Kamp Tarihi

6 Eylül – 10 Eylül 2018

Program

6 Eylül

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

7 – 9 Eylül

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

10 Eylül

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 18 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 695 ₺ 819 ₺ 939 ₺ 1147 ₺
Std. 795 ₺ 919 ₺ 1039 ₺ 1247 ₺
45GünÖ İnd. 755 ₺ 879 ₺ 999 ₺ 1207 ₺
Std. 855 ₺ 979 ₺ 1099 ₺ 1307 ₺
Sonra İnd. 815 ₺ 939 ₺ 1059 ₺ 1267 ₺
Std. 915 ₺ 1039 ₺ 1159 ₺ 1367 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Atölyeye katılım için herhangi bir deneyim gerekmemektedir. Herkes başvurabilir.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Rahat kıyafet, rahat ayakkabı yeterlidir. Çaldığınız bir enstrüman varsa getiriniz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×