Dans ve Aksiyon Stratejileri

7gunde-solo

Beden mekaniği ve dengeleri prensiplerinden yola çıkılarak geliştirilen bu yoğun atölye; beden koordinasyonu çalışmaları, somatik teoriler, hareket prensipleri ve güncel kinesiolojik bilgilerle desteklenmekte ve bireyin farklı hız ve hareket kalitelerinde bedensel özgürlüğünü/ hakimiyetini arttırmayı ve zenginleştirmeyi amaçlamaktadır.

Atölye -bütünsel bedenleştirme- yaklaşımını odağında tutarak, güncel hareket tekniklerinin yanı sıra, doğaçlama ve kompozisyon sistemleri ile, beden, efor kullanımı, zamanlama ve bireysel hareket tavrını anlamaya ve aksiyon hallerini çeşitlendirmeyi, derin farkındalık ve kinestetik olgunluk sağlamayı hedefler.

Tuğçe Tuna

Varoluşla olan iletişimini beden, hareket ve dans üzerinden kuran sanatçı; 1983’de ADOB Çocuk Balesi’nde dans etmeye başladı. 1993’den beri ulusal ve uluslararası festival, organizasyon ve akademilerde; disiplinler arası çağdaş dans ve performans sanatları eserleri, çağdaş dans ve güncel hareket teknikleri uzmanlığı-eğitmenliği ile yer almakta, dans ve performans sanatçısı, koreograf, yönetmen, sanat direktörü, hareket ve dans terapisti olarak çalışmaktadır. Akademik eğitmenlik deneyimi 1996 yılında MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı’nda başlayan Tuna’nın eserleri arasında; sanatçısı olduğu 15. İstanbul Bienali kapsamında sunduğu ‘Beden Damlaları’, Pera Müzesi’nde sergilediği ‘İz Takibi’, Almanya Arena Festivali Jüri Ödülü’ne layık bulunan, ‘Deplasman’, TMMOB tarafından onurlandırılan ‘En Kötü İş.’ yanı sıra ‘Gövde Gösterisi’, ‘Islak Hacim’, ‘Makine Beden’, ‘Tortu’, ‘Vertigo’,‘Düşünme Fobisi’, ‘Hücre’, ‘Eko’, ‘Tuzla…Buz..’ gibi mekanlara özel ürettiği eserler ve 2000 yılında başlattığı farklı fiziksel özelliklere sahip kişilerle yürütülen ‘Farklı Bedenlerle Dans’ atölye ve gösterimleri bulunmaktadır. Sanatçı, 1993 yılında beden bilimi ve psikosomatik çalışmalara yönelmiş, dansın ve hareketin terapötik etkisini, kinestetik zeka ve farkındalık çalışmalarını ulusal ve uluslararası platformlarda, farklı yaş ve sosyal sınıf gruplarında araştırmaya, uygulamaya başlamıştır. ‘Dans ve İç Bilinç İnzivası’nı düzenli aralıklarla gerçekleştiren Prof. Tuğçe Tuna, Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü (2008- ),
MSGSÜ Çağdaş Dans Anasanat Dalı Başkanı olarak (2015-) çalışmalarına devam etmektedir.

Kamp Tarihi

10 Temmuz 2018 – 15 Temmuz 2018

Program

10 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

11-14 Temmuz

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

15 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış
Detaylı program

HER SABAH 10.00-12.30 ısınma koordinasyon, kuvvetlendirme, esnetme içeren güncel dans ve hareket teknikleri, fiziksel kalite analizi ve inşası çalışması.

14.00-17.30

1. Gün: Temel Hareket Prensipleri, Denge ve efor çalışmaları.

2. Gün: Hız, Efor ve Hafıza, bireysel çalışma. Görme ve algılama.

3. Gün: Partner ve grupla birlikte Hız, Efor ve Hafıza çalışması, Stratejik yaklaşımlar.

4. Gün: Yoğun Doğaçlama, Strateji oluşturma, Aksiyon tavır araştırmaları.

5. Gün: Yoğun Doğaçlama, Strateji oluşturma, Aksiyon tavır araştırmaları.

6. Gün: Geri bildirim. Sonlandırma.

Kontenjan: 26 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 895 ₺ 1065 ₺ 1195 ₺ 1450 ₺
Std. 995 ₺ 1165 ₺ 1295 ₺ 1550 ₺
45GünÖ İnd. 970 ₺ 1140 ₺ 1270 ₺ 1525 ₺
Std. 1070 ₺ 1240 ₺ 1370 ₺ 1625 ₺
Sonra İnd. 1045 ₺ 1215 ₺ 1345 ₺ 1600 ₺
Std. 1145 ₺ 1315 ₺ 1445 ₺ 1700 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Sağlık sorunu bulunmayan, beden odaklı gösteri sanatlarında çalışan, çalışmaya hazırlanan lise son sınıf veya mezunu, amatör veya profesyonel kişilere açık bir atölyedir.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Genel çalışma kıyafeti olarak; eşofman, dizlik, çorap ile gelinmeli. Boş defter, kalem getirilmeli.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×