Doğal Görmeyi Geliştirme Atölyesi

dogal-gorme-2018

Hangi koşulların görme bozukluklarına neden olduğunu uygulamalarla öğreneceğiz ve gözlüksüz bir yaşama doğru ilk adımı atacağız. Her nefeste görme yetimizin iyileşmesine olanak tanıyacağız.

Görmedeki bulanıklık görme sisteminde bir şeylerin ters gittiğine dair bir sinyaldir. Gözlükler görme kusurunu ‘tedavi’ etmezken bu sinyali da yok sayar. Görme sistemindeki gerilim artar ve bununla beraber gözlük numaraları da… Doğa içinde bedenimizle, kendi doğamızla temas kurarken diğer yandan da ‘dış’ dünya ile yeniden nasıl güçlü bağlar kuracağımızı öğreneceğiz. Doğal görme prensiplerine dayanan doğal görme alışkanlıklarının anlatıldığı, eğitimsel içerikli ve gevşeme temelli bir atölyedir. Dr. Bates Metoduna dayanır.

Gülay Ertekin

Gülay Ertekin 2003 yılında katıldığı bir ‘göz-egzersizleri’ atölyesinde görme yetisinin iyileşebileceğini deneyimledi ve gözlük numarası kısa sürede düştüğü halde sıfırlanmadı. Bu bilgiye inancı onu biraz daha araştırmaya sevk etti. Dr. Bates öğretisinin ‘göz egzersizleri’ ile sınırlandırılamayacağını anladı; doğru/doğal görme alışkanlıklarının GÜN BOYU sürdürülmesi durumunda kalıcı iyileşmenin olacağını deneyimledi. Doğal Görme ile 17 yıldır  çalıştığı ve halen eğitmenliğini sürdürdüğü t’ai chi ch’uan arasındaki ortak noktalar çok ilham verdi. 2012 yılında, Thomas R. Quackenbush, ‘Relearning to See’ (‘Yeniden Görmeyi Öğrenmek’) kitabının yazarından doğal görmeyi geliştirme konusunda eğitmenlik sertifikası aldı ve doğal yöntemlerle görme yetisini iyileştirmek isteyenlere rehberlik ediyor.

Kamp Tarihi

9 – 12 Ağustos 2018

Program

27 Temmuz

Öğleden sonra Medrese’ye varış ve 17.00-19.30’da ilk çalışma

28 Temmuz

10.00 – 12.30 sabah çalışması,

16.00 – 18.30 akşam çalışması

29 Temmuz

10.00-12.30 sabah çalışması

20.30-22.00 gece çalışması (karanlık seans)

30 Temmuz

08.00 – 09.00’da görme odaklı meditatif doğa yürüyüşü ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 30 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 695 ₺ 794 ₺ 884 ₺ 1019 ₺
Std. 795 ₺ 894 ₺ 984 ₺ 1119 ₺
45GünÖ İnd. 745 ₺ 844 ₺ 934 ₺ 1069 ₺
Std. 845 ₺ 944 ₺ 1034 ₺ 1169 ₺
Sonra İnd. 795 ₺ 894 ₺ 984 ₺ 1119 ₺
Std. 895 ₺ 994 ₺ 1084 ₺ 1219 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Gözlük/lens takan veya takmayan, görme yetisini iyileştirmek isteyen herkes katılabilir. Herhangi bir göz hastalığı olanlar doktorlarına danışmaları koşulu ile katılabilirler.
Görme kusurunu düzeltmek için lazer operasyonu geçirenler bu eğitimden yararlanamıyor.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×