Yetişkinler İçin Oyun Kampı

oyunmu_yatay

22-25 Ağustos 2024

Oyunun gücüne inanan yetişkinler olarak hepinizi İzmir Şirince’ye davet ediyoruz!

Oyun temalı sohbetler, atölyeler ve akşam eğlenceleri ile dolu bir kamp için hazır olun. Burada bir araya gelerek dinlenmek, tanışmak, kaynaşmak ve oyunun faydalarını keşfetmek isteyen herkesi bekliyoruz. Oyun, yaratıcılığı, stratejik planlama becerilerini, stresten uzaklaşmayı ve ruh halimizi geliştirmeyi teşvik eder.

Şirince’nin doğal güzelliği de kampın keyfini katlayacak.

Eğlenmek, yeni şeyler öğrenmek ve kendimizi yeniden keşfetmek için oyunun gücüne inanan herkesi kampa davet ediyoruz!

SABAH SOHBETLERİ: Kahvaltıdan sonra kahvemizi alıp sohbet ediyoruz. Kampın

farklı günlerinde iki farklı sohbet konumuz olacak.

Oyunlarla Yeniden Bağlanıyoruz: İlişkilerinizi Oyunla Güçlendirin!

Oyunun Psikolojik Etkileri: Oyun Beyninizi Nasıl Harekete Geçirir?

Bu sohbetlere sürpriz isimler de dahil olacak.

ATÖLYELER: Atölyeler sabah sohbetlerinin pratiği olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu oyunların tamamı OyunMu’nun özgün içeriğidir.

Tanışıyor Muyuz? : Birbirimizi anlamaya, bağlarımızı güçlendirmeye ve kendimizi keşfetmeye odaklanan bir iletişim oyunudur. Atölye sonrasında kendinizle ve iletişim kurduğunuz insanlarla olan bağınızın nasıl geliştiğini fark edeceksiniz.

ROLY :Bu atölye empati ve bol kahkaha içerir. Beynimizin kıvrımlarını serbest bırakıyoruz! Bu canlandırma oyununda ,çocukluğumuzda olduğu gibi, çeşitli karakterlere bürünerek bilinçaltımızı keşfediyoruz.

AKŞAM EĞLENCELERİ:Yaz akşamı eğlenceleri kampın en renkli ve unutulmaz

zamanları olacak. Serbest oyunlar, tatlı sohbetler ve açık hava sineması eşliğinde bir yandan da doğanın müzikleriyle kulaklarınızın pasını sileceksiniz.

Açlık Hava Sineması: Filmi söylemeyiz, sürpriz yapacağıııız! 🙂

NeonSobe: Karanlıkta neon bileklikler ve neon yüz boyalarıyla saklambaç oynayacağız. 😛

Serbest Oyunlar: Sizin için getirdiğimiz eğlenceli oyunlar akşam boyunca masalarda olacak. Dilediğiniz oyunu dilediğiniz kişiyle oynayabilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

OyunMu Kimdir ? Neyin Nesidir ?

OyunMu, oyunun birleştirici, eğlendirici ve öğretici gücünden yararlanan ve her şeyi oyunla yapan bir sosyal girişimdir.

İstanbul ve Ankara’da farklı disiplinlerden yüzlerce insanı oyunla bir araya getirir. Dünya problemlerini oyunlarla onarmanın yanında kurumlar için özel oyun içerikleri tasarlar. Bu içerikler iletişim ve eğlence odaklıdır.

Kamp boyunca OyunMu ekibi oyunlarla size eşlik edecek.

Aşağıdaki konaklama tercihlerinin karşısındaki fiyatlara günde üç öğün vejetaryen yemek çay ve içme suyu dahildir.

Fiyatlara, Stoa’ya ulaşım, ekstra içecekler (filtre kahve ya da  alkollü-alkolsüz içecekler) dahil değildir.

Stoa’da Yaşam

 

Stoa’da gün 08:00’de başlayıp ve 00:00’da biter, Stoa’da ve çevresinde yaşayanları rahatsız etmemek için 22:00’dan saatten sonra yüksek sesle konuşmamaya özen göstermenizi ve 00:00’dan sonra da mutlak sessizliği korumanızı rica ederiz. Ayrıca ortak alanlardaki sazlı sözlü eğlenceler, müzik yayını, müsabakalar, vb. yine Stoa ve çevre sakinlerinin huzurunu korumak amacıyla müdüriyetin iznine tabidir. Yine atölye çalışmaları haricinde bireysel ya da grup çalışması için salonların kullanımı müdüriyetin iznine tabidir.

 

Yemekleri en mükemmel haliyle hazırlayıp servis edebilmemiz için birkaç noktaya dikkat etmenizi rica ederiz:

  • Atölye yürütücüsüyle beraber kararlaştırdığımız kahvaltı, öğle ve akşam yemeği saatlerine uymanız,
  • Mutfak, çamarşırhane, kiler ve depo alanlarına girmemeniz,
  • Yemeğinizi bitirdikten sonra bulaşıklarınızı mutfağa teslim etmeniz
  • Masalarda ve Stoa’nın altı dönüme yayılan engebeli arazisinde tabak ve bardak bırakmamanız
  • Çöplerinizi yemekten sonra organik ve plastik atık kovalarına sıyırıp, çatalları, kaşıkları kovalara bırakmanız
  • Su için bardak yerine n’olur, n’olur ve n’olur mataranızı kullanmanız (Mataranızı unuttuysanız size memnuniyetle mutfaktan bir cam şişe temin ederiz ya da bakkaldan şişe su alabilirsiniz.)

 

Yemeklerden sonra ve ikindi saatinde ise çay ikramımız vardır ve tüm çay tiryakileri bilir ki dem her zaman en sağdaki çaydanlıktan alınır. Bitki çayları etraftan toplayabilirseniz ücretsiz, bakkaldaki kavanozdan alıyorsanız ücretlidir. Kahve pek tabii ücretlidir. Alkollü-alkolsüz içecekler (bilhassa nefis gazoz) ve atıştırmalıklar (bilhassa sağlık fışkıran hurma bar) da ücrete tabi olup bakkaldaki listeye isminizi yazmak suretiyle sizin ve yalnız sizin olabilir. Bunların yanında çamaşırhane, baskı, kağıt, çember ateşi için odun gibi ihtiyaçlarınızı da hep aynı bakkaldan çeteleye işaretlemek suretiyle karşılayabilirsiniz.

 

Cam atığınız olursa lütfen cam atık kutusuna atınız.

 

Kedi ve köpekleri lütfen hiçbir şartta beslemeyiniz. Biz kendilerine düzenli olarak mama veriyoruz. Masadan beslenmeye alışan hayvanların kendileriyle beraber yaşamamız imkansız hale gelmektedir. Arzu ederseniz mama fonuna katkıda bulunabilirsiniz.

 

Salonlardaki minderleri, backjackleri, sandalye ve teknik ekipmanları kullandıktan sonra aldığınız yere koymanızı rica ediyoruz. Yine odalardaki ve salonlardaki eşyaların yerlerini müdüriyetten izin almadan değiştirmeyiniz ya da dışarıya çıkarmayınız. Takdir edersiniz ki bu mekana bağışlanmış ya da bissürü alın teriyle alınmış bu eşyalar sizden sonrakilere de hizmet verecekler.

 

Odalar ve diğer kapalı alanlarda sigara içilmediğinden, içen-içmeyen herkesin konforu için sigara içilebilen alanlar belirledik. Lütfen izmaritlerinizi çömlek veya kül tablalarına atınız; bir dalgınlık anında izmaritlerini taşların arasına sıkıştıranları uyarınız.

 

Su ve enerji tasarrufu konusunda sizin de özenli ve dikkatli olacağınız biliyoruz ve şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Odanızdan ve salonlardan çıkarken ışıkları mutlaka kapatınız ve Stoa’dan ayrılırken kalorifer peteklerini alttaki vanayı sağa çevirmek suretiyle kapatınız.

 

Atık sular arıtma sistemine gitmektedir, tuvalet kağıdı vb yabancı maddeleri kesinlikle klozete atmayınız ve özellikle uzun süreli konaklamalarda temizlik ihtiyacı olduğunda müdüriyete bildiriniz.

 

Stoa’daki diğer arkadaşlara saygı için ortak duş ve tuvaletleri sizden sonrakiler için temiz bırakmanızı rica ediyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

 

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

Konaklama seçimizi yaparak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra size bir onay maili gelecek ve ödeme yapmanızı bekleyeceğiz.

Size konaklama tercihinize uygun yer ayırmaya çalışacağız ancak bazı durumlarda yeteri kadar aynı tipte konaklama seçimi olmadığında size danışarak konaklama tercihinizi güncelleyebiliriz.

×