Açık Bir Koroya Doğru

workcenter-acik-koro

Bu atölye, katılımcılara, Jerzy Grotowski ve Thomas Richards Çalışma Merkezi’nin Açık Program’ı tarafından özel olarak geliştirilen şarkı söyleme yaklaşımıyla tanışma fırsatı verecektir. Daha sonra katılımcılar, bu yaklaşımı ve atölyede öğrendikleri çalışmanın unsurlarını, programı tamamlayacak olan kamusal Açık Koro ortamında, kendi anlayışları çerçevesinde pratiğe dökme imkanına sahip olacaktır.

Atölyede katılımcılara Açık Program’ın araştırmasının temelini oluşturan Afrikan-Amerikan ve Afro-Hispanik geleneğe ait şarkıların yanı sıra Orta-Doğu şarkıları da öğretilecektir. Ayrıca katılımcılar, şarkı söyleme çalışması sırasında, ilişkinin ve eylemin basit unsurları, şarkı söyleme ve dans vasıtasıyla etkileşim içinde olmanın yollarını araştıracaklardır.

Açık Program pratiğinin tamamlayıcı bir parçası olan fiziksel eğitim ve fiziksel-eğitim-oyunları çalışmaları da yapılacaktır.

Kültür için Alan Proje Konsorsiyumu’nun değerli katkılarıyla.

Mario Biagini

Jerzy Grotowski ve Thomas Richards Çalışma Merkezi yardımcı direktörü Mario Biagini, şarkının performatif alanda bir araştırma aracı olarak keşfi ve kullanımı konusunda 30 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Çalışma Merkezi’ne yaptığı sanatsal katkılara ek olarak, Collège de France’daki derslerin ve konferansların hazırlanmasında Jerzy Grotowski’ye asistanlık yaparak, pedagojik hünerlerini ve bilgisini geliştirmiştir. Tanınan bir yönetmen ve eğitmen olarak, Biagini kendi çalışmasını ve Çalışma Merkezi’nin araştırmasını anlatmak ve atölyeler yürütmek üzere dünya çapındaki prestijli okullara ve sanatsal kurumlara düzenli olarak davet edilmektedir.

Jerzy Grotowski ve Thomas Richards Çalışma Merkezi

Kamp Tarihi

3 – 7 Eylül 2018

Program

3 Eylül

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve oryantasyon

4 – 6 Eylül

10:00 – 13:00 ve 15:00 – 18:00 arası çalışma

6 Eylül

20:00: Açık Koro

7 Eylül

Kahvaltı ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 15 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi →Tip ATip BTip CTip D
45GünÖİnd.955 ₺1079 ₺1199 ₺1407 ₺
Std.1055 ₺1179 ₺1299 ₺1507 ₺
Sonraİnd.1015 ₺1139 ₺1259 ₺1467 ₺
Std.1115 ₺1239 ₺1359 ₺1567 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Bu atölye, tiyatro, dans ve şarkı söyleme alanlarını kapsayan performans sanatlarındaki profesyonellere olduğu kadar, daha önce profesyonel deneyimi olmayan ancak kendisini zenginleştirmenin bir yolu olarak sanatsal pratiğin imkanlarını araştırmak isteyen herkese açıktır.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Katılımcılar bazı basit ve şık kıyafetler getirmelidir. Bu kıyafetler özgürce hareket etmeye elverişli ve güzel olmalıdır. Kadınlara güzel ve uzun etekler, bluzlar ve şallar öneririz. Erkekler uzun veya kısa kollu zarif gömlekler ve pantolonlar giyebilirler. Lütfen eşofman veya çalışma kıyafeti olmasın. Ayrıca, katılımcıların oyunlar ve fiziksel çalışma için basit, tamamen siyah mayolara ihtiyacı olacak (tercihen erkekler için speedo tarzı siyah mayo, kadınlar için speedo bikini).

Atölye dili İngilizce olacak, Türkçe’ye ardıl çeviri yapılacaktır.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×