Atölyeler ve Başvuru Süreciyle İlgili Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru yapmak için üye olmak zorunda mıyım?
Evet. Bu sayede işler hem sizin hem bizim için çok daha kolaylaşacak. Ayrıca Stoa web sitesine üye olmak çok basit. Siz başvurunuzu yapın, son aşamada oluşturacağınız şifreyle siteye üye oluveriyorsunuz.

Başvurumla ilgili hiçbir cevap alamadım. Ne yapmalıyım?
Öncelikle başvuru yapıp yapamadığımızdan emin olmak için Stoa web sitesindeki Hesabım bölümünden Başvurularım sekmesine tıklayın. Başvurunuz gözükmesine rağmen 1 hafta içinde cevap alamadıysanız bize Mesajlarım bölümünden ya da ilgili başvurunun sayfasından ulaşabilirsiniz.
Başvurunuz onaylanmış ve e-posta adresinize hiçbir mesaj ulaşmamışsa başlıca iki sebebi olabilir.
● Başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinde bir hata var.
● Gönderdiğimiz mesajlar e-posta hesabınızın spam/junk/istenmeyen vb. klasörüne düşüyor. Lütfen bu klasörleri de kontrol edin ve sonraki mesajların da akıbetinin aynı olmaması için lütfen info@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin.
Gerekli e-postaları tekrar göndermemiz için bize Mesajlarım bölümünden yazabilirsiniz.

Başvurum kabul edildi. Ücreti en geç ne zaman yatırmalıyım?
Başvurunuzun onaylanması yerinizin ayrıldığı anlamına gelmiyor. Yerinizi kısa bir süreliğine tutuyor ancak kesin kaydınızı oluşturmak için ödeme yapmanızı bekliyoruz. Bu arada sizden kamp ücretinizin hepsini bir seferde talep etmiyoruz. Önce toplam ücretin %35’ini ödemenizi, kalan kısmı ise geldiğinizde tamamlamanızı bekliyoruz. Geldiğinizde nakit ödemeyi tercih ederseniz kalan tutar üzerinden ekstra bir %10 indirim de uyguluyoruz. Dilerseniz ödemenizi gelmeden önce tek seferde de gerçekleştirebilirsiniz, tabii ki.

Ödemeyi nasıl yapacağım?
Havale / EFT yoluyla, Garanti Bankası altyapısıyla kredi kartıyla online ödemeyle veya GarantiPay ile. Kesin kaydınızı yaptırmak üzere önce toplam ücretin %35’ini ödemenizi, kalan kısmı ise geldiğinizde tamamlamanızı bekliyoruz. Geldiğinizde nakit ödemeyi tercih ederseniz kalan tutar üzerinden ekstra bir %10 indirim de uyguluyoruz.

Kampa katılmayacak bir yakınım da benimle birlikte kalmak üzere Stoa’ya gelebilir mi?
Evet. Ancak bunu başvuru formunda belirtmenizi bekliyoruz. Tabii, kendisine kefil olduğunuzu, kendisine Stoa’daki yaşam hakkındaki temel ilkeleri ve gelmeden önce bilmesi gerekenleri aktardığınızı da varsayıyoruz. Kendisinin konaklama ücretini (%10 indirimli olarak) sizin ücretinize ekleyeceğiz ve konaklama kaydıyla ilgili bürokratik işlemleri geldiğinde yapacağız.

Kampa katılmaktan vazgeçtim. Ücretimi geri alabilir miyim?
Katılımcı kaynaklı iptaller (her ne sebeple olursa olsun) sonrası iptalin yapıldığı tarihe bağlı olarak değişen oranlarda kesinti yapılarak ücret iade iade edilmektedir. Kesinti oranları hakkında daha detaylı bilgi için Satış Politikası & İptal ve Ertelemeler bölümümüze göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kampı tamamladığımda bir katılım belgesi veriyor musunuz? 
Evet, kampın son günü atölye eğitmeninizin ve Stoa’nın genel sanat yönetmeni Dr. Celal Mordeniz’in imzaladığı katılım belgenizi size teslim ediyoruz. Bize bunu geldiğinizde hatırlatmanızı rica ederiz.

Kampa evcil hayvanımla birlikte gelebilir miyim?  
Ne yazık ki hayır. Yine de başka çareniz kalmadıysa bizimle iletişime geçin lütfen. Ne yapabiliriz bakalım.