Yeni Bir Festival: MedFest’19

Stoa’nin güzelliğini ve olanaklarını, dünyanın pek çok ülkesinden oyuncularla ve Türkiye seyircisiyle paylaşmamıza imkan veren Uluslararası Monodrama Festivali, MonoFest’i dördüncü kez düzenlemiş olmaktan büyük bir mutluluk ve kıvanç duyuyoruz.

Oyunlar, atölyeler ve fuayelerle dopdolu geçen festival günlerini hepimiz için unutulmaz kılan, sadece birbirinden değerli eserler değildi. Oyuncular ve seyirciler arasında, yemek sırasında ya da avluda gerçekleşen, Medrese’ye özgü o hakiki buluşmalar da, seyrettiğimiz oyunlar kadar değerliydi. Bu tür buluşmaların ve karşılaşmaların, sanatsal üretimleri destekleme bakımından, Medrese’nin kuruluş amacına hizmet ettiğine inanıyoruz.

2019 yılında beşinci kez düzenlemeyi planladığımız festivalin kapsamını genişletmek arzusundayız.

Öncelikle, 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz ve artık MonoFest değil, MedFest olarak adlandıracağımız festivali, sadece monodrama örnekleriyle sınırlandırmamayı planlıyoruz. MedFest’e her türden sahne eserlerinizle başvurabilirsiniz.

Ayrıca, MedFest’e yeni bir bölüm eklemek niyetindeyiz. Henüz provası devam eden tamamlanmamış sahne eserlerinizin (work in progress) gösterimi için de festivale başvurabilirsiniz.

Hatta henüz sadece bir fikir halindeki sahne eserlerinizi Medrese’nin şahane ortamında çalışmak ve festivalde eserinizin work in progress gösterimini gerçekleştirmek üzere de MedFest’e başvurabilirsiniz. Medrese’nin prova salonlarında çalışarak ve Medrese’de bulunan diğer sanatçılarla paylaşarak üretebileceğiniz prova eserlerinin de yer alacağı MedFest’in böylece eşsiz bir teatral deneyime dönüşeceğine inanıyoruz.

1-10 Eylül 2019 tarihleri arasında Medrese’de çalışmayı düşündüğünüz ya da MedFest’te sahnelemeyi arzu ettiğiniz prova eserlerinize ait ayrıntılı bilgi ve varsa görsel malzemeyi ya da tamamlanmış her türlü sahne eserinize ait tam video kaydını içeren bir linki, oyun, oyuncu ve gruba dair bilgiler içeren bir özetle birlikte, 31 Aralık 2018 tarihinine dek, festival@stoasirince.org adresine gönderebilirsiniz.

MedFest’e katılacak sanatçılara ve ekiplere festival boyunca Medrese’de ücretsiz konaklama ve yeme içme imkanı sunabildiğimizi, ancak kendilerinin seyahat ve kaşe masraflarını karşılayamadığımızı hatırlatmak isteriz. Bununla birlikte, ulusal veya uluslararası kuruluşlara mali destek başvurusunda bulunacak sanatçılarla işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyarız.

Başvurularınızı heyecanla bekliyoruz!

Medrese’de görüşmek dileğiyle!

[mpc_image image=”12774″ image_size=”full” force_fullwidth=”true” image_opacity=”100″ image_inner_border_gap=”0″ effect=”none” image_hover_opacity=”100″ overlay_background=”rgba(0,0,0,0.4)” overlay_enable_lightbox=”true” overlay_icon=”fa fa-expand” overlay_icon_color=”#ffffff” overlay_icon_size=”45″][mpc_image image=”12771″ image_size=”full” force_fullwidth=”true” image_opacity=”100″ image_inner_border_gap=”0″ effect=”none” image_hover_opacity=”100″ overlay_background=”rgba(0,0,0,0.4)” overlay_enable_lightbox=”true” overlay_icon=”fa fa-expand” overlay_icon_color=”#ffffff” overlay_icon_size=”45″][mpc_image image=”12772″ image_size=”full” force_fullwidth=”true” image_opacity=”100″ image_inner_border_gap=”0″ effect=”none” image_hover_opacity=”100″ overlay_background=”rgba(0,0,0,0.4)” overlay_enable_lightbox=”true” overlay_icon=”fa fa-expand” overlay_icon_color=”#ffffff” overlay_icon_size=”45″][mpc_image image=”12773″ image_size=”full” force_fullwidth=”true” image_opacity=”100″ image_inner_border_gap=”0″ effect=”none” image_hover_opacity=”100″ overlay_background=”rgba(0,0,0,0.4)” overlay_enable_lightbox=”true” overlay_icon=”fa fa-expand” overlay_icon_color=”#ffffff” overlay_icon_size=”45″]