Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Act English: Oyunculuk Yöntemleriyle İngilizce

act-english

Bu atölye temel olarak İngilizce’yi geliştirmeye ve/ya İngilizce öğrenmeye yöneliktir. Katılımcılar İngilizce seviyelerine göre gruplara ayrılırlar. Katılımcıların, diyalog kurma aracılığıyla dil becerilerini aktive eden bir yöntemle (ActEnglish yöntemiyle) İngilizce öğrenmeleri amaçlanır. Malzeme olarak da kendi oyunculuk deneyimlerinden aşina oldukları oyun metinleri kullanılır. Onun dışında kullanılan bütün eğitim malzemesi diyaloglar halinde hazırlanmıştır.

Act English Yöntemi Nedir?

ActEnglish, dil eğitiminde oyunculuk ve etkin diyalog kurma tekniklerini kullanıyor. İletişimi ön plana çıkaran bir eğitim biçimi ile İngilizce öğretiyor. Okuma, yazma ve dinleme becerilerinin yanı sıra, genelde geri planda kalan konuşma becerisini geliştiren bir eğitim vermeyi amaçlıyor. Bire bir derslerde ya da grup derslerinde katılımcılar, diyalog ağırlıklı bir eğitimle, aktif bir şekilde İngilizce konuşma pratiğini ediniyor, özgüven tazeliyorlar. Bu sistemde katılımcıların dilbilgisi, sözcük bilgisi, dinleme, okuma ve yazma becerileri eşzamanlı bir şekilde geliştiriliyor. Ancak bütün bir eğitim diyaloglar, oyun metinleri ve rol oynama teknikleriyle ilerliyor.

Ahu Sıla Bayer

Geçmişte;
Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Okulu’nda 8 yıl dil eğitmeni olarak çalıştı,
15 yıl tiyatro ve sinema oyunculuğu ile uğraştı,
London The Place’te çağdaş dans, Toronto Professional Actors Lab’de kamera oyunculuğu eğitimi aldı.
Alain de Botton’dan Seyahat Sanatı, Romantik Hareket ve Statü Endişesi adlı kitapları Türkçeye çevirdi,
… ve bunlar dışında 11 kitabı daha Türkçeye kazandırdı.
Tiyatro Çevirisi alanında uzmanlaştı,
Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim Bölümü’nde Tiyatro Çevirisi alanında öğretim görevlisi oldu.
Birleşmiş Milletler de aralarında olmak üzere birçok kuruma sözlü çeviri koordinasyonu hizmeti verdi,
2010’da Act English’i kurdu.
… aynı zamanda Uzman Tv’de İngilizce eğitim uzmanı olarak görev almıştır.

Şu an halen;
Boğaziçi Üniversitesi’nde Tiyatro Çevirisi eğitimi,
Act English kapsamında İstanbul ve Brüksel’de İngilizce, Drama ve Yaratıcı İletişim Dersleri veriyor,
Sözlü ve yazılı çeviri yapıyor.

Kamp Tarihi

3 – 16 Eylül 2018

Program

3 Eylül

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

4 – 15 Eylül

Gün boyunca ortalama 5 saat çalışma

16 Eylül

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 18 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 1595 ₺ 1985 ₺ 2349 ₺ 2817 ₺
Std. 1695 ₺ 2085 ₺ 2449 ₺ 2917 ₺
45GünÖ İnd. 1745 ₺ 2135 ₺ 2499 ₺ 2967 ₺
Std. 1845 ₺ 2235 ₺ 2599 ₺ 3067 ₺
Sonra İnd. 1895 ₺ 2285 ₺ 2649 ₺ 3117 ₺
Std. 1995 ₺ 2385 ₺ 2749 ₺ 3217 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Herkes. Unutmamalıdır ki dil eğitiminde dile yeteneği olmak diye bir şey varsa da üzerine konuşmak gereksizdir. Her yaştan her seviyeden katılımcı konuşma becerileri aktive edilerek dil öğrenebilir.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Başvurunuzun kabul edilmesinden sonra, grupları belirleyebilmek için size bir seviye belirleme sınavı gönderilecektir, çözüp bize göndermenizi bekliyoruz. Ayrıca elinizde bulunan İngilizce kitapları kampa gelirken getirmenizi rica ediyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.


Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 33

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 41

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 25

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 33
×