Çıplak Ayaklar’la Atölye: Doğaçlama Dans

cak-2018

Şehirde herşeyin durduğunu düşünün,  bütün yıldızları tek tek sayabildiğiniz bir yere gidin, yıldızlar kaymaya başlasın aralıklarla, gözünüzle takip edin, müziği takip edin, bir notayla önünüze gelen nehrin tam ortasına dalmaya hazırlanın ve bedeninizi yavaşça, gelen suya teslim edin. Suyun altına girin, rahat rahat nefes alın, doğanın kendisiyle oynamaya başlayın. Eriyebilir, hızlanabilir ve çok iyi bildiğiniz bedeninizin bir hareketinden kokular saçabilirsiniz. Tüm bunları denerken yerçekimini hissedin ve unutmayın ki yer sizin dostunuzdur ve her zaman orda sizi tutacak ya da kucaklayacaktır.

Doğaçlama çalışmalarımızda, bedenin hakimiyetine izin vererek zihni bir ‘yönetici’ ya da ‘denetleyici’ olarak değil, harekete – duyulara ‘tanıklık eden’ olarak konumlamaya çalışacağız.

Belli oyunlar ya da çağrışımlar (imajlar) yoluyla yapılacak olan çalışmalarda, risk almaya, eğlenmeye ve keşfetmeye öncelik veriyoruz.

 • Nefes
 • Ağırlık
 • Algı
 • Eklem
 • Hareketin başladığı anın farkındalığı
 • Durağanlılık – Hareketlilik
 • Bağlantılılık
 • Form
 • Zaman – Mekan
 • Seviye – Yön – Örüntü
 • Kaliteler
 • Dönüşüm
 • Teklik – Birliktelik
 • Obje
 • İmaj

Atölyemizde bu kelimeler bizim çıkış noktalarımızı oluşturacaktır.

Çıplak Ayaklar Kumpanyası

ÇAK Manifesto

Çıplak Ayaklar Kumpanyası saz çalan olmaktansa kopan tel olmayı tercih eder.

Her türlü hayale açıktır. Çoğalsak ne güzel olur…

Ama kopan tek bir tel bile anlaşılmaya yeter. Her türlü ayrım ve şiddete karşıdır.

Düşünmeye, tartışmaya, konuşmaya iyi gelebilir.

Çocukların da ulaşabileceği yerlerde saklanmasında bir sakınca yoktur.

“Şarkı dinlemek yerine şarkı söylemeyi” tercih eder.

Kerameti kendinden menkuldür. Deneme aşamasındadır ve hep deneme aşamasında kalmayı tercih eder. “Dansçı-oyuncu- tiyatrocu- müzisyen- video….” Çok amaçlı bir yapı oluşturmayı düşlemektedir.

İlhan Berk’in “Çıplak ayak” şiirinde dediği gibi “bir düş ülke”dir, yada bu “düş ülkeyi” arar…

Kumpanya hakkında bilgi için:

www.ciplakayaklar.com

www.soundcloud.com/ciplakayaklarstudyosu

www.vimeo.com/ciplakayaklar

Kamp Tarihi

4 Eylül – 10 Eylül 2018

Program

4 Eylül

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

5-9 Eylül

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

10 Eylül

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 15 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 895 ₺ 1075 ₺ 1249 ₺ 1513 ₺
Std. 995 ₺ 1175 ₺ 1349 ₺ 1613 ₺
45GünÖ İnd. 995 ₺ 1175 ₺ 1349 ₺ 1613 ₺
Std. 1095 ₺ 1275 ₺ 1449 ₺ 1713 ₺
Sonra İnd. 1095 ₺ 1275 ₺ 1449 ₺ 1713 ₺
Std. 1195 ₺ 1375 ₺ 1549 ₺ 1813 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Dansa ve hareket etmeye ilgi duyan herkes…

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Bolca hareket edileceği için rahat edeceğiniz ve mümkünse yazısız tişört, şort, tayt veya pantolon getirmeniz beklenmektedir.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×