Clown Atölyesi

karin-yakov

7-11 Ağustos 2023

Atölye dili İngilizce’dir, ardıl Türkçe çeviri yapılacaktır.

Clown bir çocuk gibidir: açık, meraklı, savunmasız, duygusal. Hatalar yapar, başı belaya girer. birlikte olmayı ve oynamayı sever.

Bu atölyede kişisel clownumuzun çeşitli yönlerini keşfedeceğiz ve üzerinde çalışacağız. Duyarlılığımızı ve oyunculuğumuzu açacağız, aptal olmaktan ve hata yapmaktan zevk alacağız.

Bu deneyim bize clownlar ve aktörler olarak bize kendimiz olmak, daha çok gülmek ve daha çok eğlenmek için güven verecektir.

The Clown is like a child: open, curious, vulnerable, emotional. He or she makes mistakes, gets into trouble. loves to be in company and to play.

We will discover and work with various aspects of our personal clown. We will  open up our sensitiveness and playfulness, find fun in being stupid and enjoy to make mistakes.

This experience will give us more confidence to be ourselves as clowns and actors, to laugh more and to enjoy more.

Karina Bettina Gisler, married to Yakov, actress, trainer, facilitator. Founder of PLayback-Theater Zürich. Clown training with Philip Gaulier, Paris: Merche Ochoa, Spain, and Peter Honegger Switzerland. Works as performer and trainer for Playback-Theater and Clowning internationally, together with Yakov Gisler

 

Yakov Gisler, married to Karina, actor, musician, facilitator. Clown training with Merche Ochoa, Spain and Peter Honegger, Switzerland. Works together with Karina internationally as trainer and performer.

Ücretlere günde üç öğün yemek, konaklama, eğitim ücreti dahildir.

Kendi Çadırı 150 €
4 /18 Kişilik Yatakhanede 175 €
4 Kişilik Banyo/WC’li Odada (Ranzalı) 200 €
3 Kişilik Banyo/WC’li Odada 225 €
2 Kişilik Banyo/WC’li Odada 250 €
1 Kişilik Banyo/WC’li Odada 400 €
Atölyede saat saat belirlenmiş ayrıntılı bir programla çalışmayacağız. Esnek olacağız ve atölyenin günlük sonucuna, katılımcıların ihtiyaçlarına ve ilerlemesine uyum sağlayacağız..
Kaba yapı şunları içerir:
1. Sorular ve karşılıklı fikir alışverişi için bir araya geliş
2. Beden ve ses atıştırmaları
3. Palyaço ruhunu uyandıracak oyunlar
4. Belirli alıştırmalara ve clown temalarına göre grup çalışması
5. İkili ve solo çalışmalar için özel görevler
6. Düşünme ve sorular için bir araya geliş


We will not work with a detailed program. We need to be flexible and adjust to the course's daily outcome and to the participants' needs and progress. This varies every time. 
The rough structure contains:
1. Get together for questions and mutual exchange
2.physical warm up of body and voice
3. Games to awaken the clown spirit 
4. Group work according to specific exercises and clown themes 
5. Specific tasks for duo and solo work 
6. Get together for Reflexion and questions

Anybody interested in discovering the power of her/his inner clown. People with and without clown experience are welcome.

Please bring comfortable clothes to move and also bring  material for your costume: some old, new, too big, crazy, wiild, wierd, funny,  clothes and accessories with you.  Things, you would not wear normally. If you have already a clown costume, that’s fine too.

Stoa’da Yaşam

 

Stoa’da gün 08:00’de başlayıp ve 00:00’da biter, Stoa’da ve çevresinde yaşayanları rahatsız etmemek için 22:00’dan saatten sonra yüksek sesle konuşmamaya özen göstermenizi ve 00:00’dan sonra da mutlak sessizliği korumanızı rica ederiz. Ayrıca ortak alanlardaki sazlı sözlü eğlenceler, müzik yayını, müsabakalar, vb. yine Stoa ve çevre sakinlerinin huzurunu korumak amacıyla müdüriyetin iznine tabidir. Yine atölye çalışmaları haricinde bireysel ya da grup çalışması için salonların kullanımı müdüriyetin iznine tabidir.

 

Yemekleri en mükemmel haliyle hazırlayıp servis edebilmemiz için birkaç noktaya dikkat etmenizi rica ederiz:

  • Atölye yürütücüsüyle beraber kararlaştırdığımız kahvaltı, öğle ve akşam yemeği saatlerine uymanız,
  • Mutfak, çamarşırhane, kiler ve depo alanlarına girmemeniz,
  • Yemeğinizi bitirdikten sonra bulaşıklarınızı mutfağa teslim etmeniz
  • Masalarda ve Stoa’nın altı dönüme yayılan engebeli arazisinde tabak ve bardak bırakmamanız
  • Çöplerinizi yemekten sonra organik ve plastik atık kovalarına sıyırıp, çatalları, kaşıkları kovalara bırakmanız
  • Su için bardak yerine n’olur, n’olur ve n’olur mataranızı kullanmanız (Mataranızı unuttuysanız size memnuniyetle mutfaktan bir cam şişe temin ederiz ya da bakkaldan şişe su alabilirsiniz.)

 

Yemeklerden sonra ve ikindi saatinde ise çay ikramımız vardır ve tüm çay tiryakileri bilir ki dem her zaman en sağdaki çaydanlıktan alınır. Bitki çayları etraftan toplayabilirseniz ücretsiz, bakkaldaki kavanozdan alıyorsanız ücretlidir. Kahve pek tabii ücretlidir. Alkollü-alkolsüz içecekler (bilhassa nefis gazoz) ve atıştırmalıklar (bilhassa sağlık fışkıran hurma bar) da ücrete tabi olup bakkaldaki listeye isminizi yazmak suretiyle sizin ve yalnız sizin olabilir. Bunların yanında çamaşırhane, baskı, kağıt, çember ateşi için odun gibi ihtiyaçlarınızı da hep aynı bakkaldan çeteleye işaretlemek suretiyle karşılayabilirsiniz.

 

Cam atığınız olursa lütfen cam atık kutusuna atınız.

 

Kedi ve köpekleri lütfen hiçbir şartta beslemeyiniz. Biz kendilerine düzenli olarak mama veriyoruz. Masadan beslenmeye alışan hayvanların kendileriyle beraber yaşamamız imkansız hale gelmektedir. Arzu ederseniz mama fonuna katkıda bulunabilirsiniz.

 

Salonlardaki minderleri, backjackleri, sandalye ve teknik ekipmanları kullandıktan sonra aldığınız yere koymanızı rica ediyoruz. Yine odalardaki ve salonlardaki eşyaların yerlerini müdüriyetten izin almadan değiştirmeyiniz ya da dışarıya çıkarmayınız. Takdir edersiniz ki bu mekana bağışlanmış ya da bissürü alın teriyle alınmış bu eşyalar sizden sonrakilere de hizmet verecekler.

 

Odalar ve diğer kapalı alanlarda sigara içilmediğinden, içen-içmeyen herkesin konforu için sigara içilebilen alanlar belirledik. Lütfen izmaritlerinizi çömlek veya kül tablalarına atınız; bir dalgınlık anında izmaritlerini taşların arasına sıkıştıranları uyarınız.

 

Su ve enerji tasarrufu konusunda sizin de özenli ve dikkatli olacağınız biliyoruz ve şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Odanızdan ve salonlardan çıkarken ışıkları mutlaka kapatınız ve Stoa’dan ayrılırken kalorifer peteklerini alttaki vanayı sağa çevirmek suretiyle kapatınız.

 

Atık sular arıtma sistemine gitmektedir, tuvalet kağıdı vb yabancı maddeleri kesinlikle klozete atmayınız ve özellikle uzun süreli konaklamalarda temizlik ihtiyacı olduğunda müdüriyete bildiriniz.

 

Stoa’daki diğer arkadaşlara saygı için ortak duş ve tuvaletleri sizden sonrakiler için temiz bırakmanızı rica ediyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

 

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×