Dans Atölyesi: “Memory in.Formation”

memory-in-formation

“Memory in.Formation”
“Yaratılan Hatıra/Hafızanın Bilgisi”

Atölye, bir dansçının çalışmasında mevcut iki unsuru, yapılandırılmış egzersizleri/ödevleri ve yaratıcılığı birbiriyle ilişkilendirir. Ohad Naharin’in metoduna dair deneyimime ve eğitimimden, kişisel hayatımdan ve kariyerimden ve felsefi anlayışımdan doğan diğer pek çok fikir, kavram ve egzersize dayanmaktadır. Amaç, dansçının sezgisel deneyimini zenginleştirmek ve geliştirmektir. Bu amaçla, mekanda hatıralara ait “yeni” izler bırakan bir hareket yaratırken, bedeninin “hafızası” kullanılır ve bunların nasıl tanımlanacağına ve ilişkilendirileceğine dair çalışmalar yapılır. “Derste devamlı surette konuşurum. Yapılandırılmış egzersizler, doğaçlama için açık talimatlar ve güçlendirmeye yönelik dayanıklılık egzersizleri. Resmi bir ara vermeyiz. Dersin güçlüğü, daimi bir beden ve zihin bağlantısı içinde olmak, kendi yeterliğimizi değerlendirmek ve birden fazla görevi yürütmeye hazır olmaktır.”

Eldad Ben Sasson

Koreograf, dansçı ve eğitmen
Bat-Dor Dans Okulu’ndan mezun olduktan sonra, Noa Wertheim ve Adi Sha’al’in yönettiği Vertigo Dans Kumpanyası’na katıldı. 1998’de, Ohad Naharin, Mats Ek, Sharon Eyal, Paul Norton, Yoshifumi Inao, Yossi Berg ve diğerlerinin koreografileri için dans ettiği, Bat-Sheva dans kumpanyasına katıldı. 2007 senesinde, kendisini bağımsız bir koreograf ve serbest bir dansçı olarak kanıtlamaya başladı. “4 of a kind” isimli eseriyle 2009 yılında Kopenhag’daki Uluslararası Koreografi Yarışması’nda birincilik ve en iyi dansçı ödülünü kazandı. Alexandra Waierstall, Orjan Andersson, Michael Getman, Noa Dar, Shintaro Oue, Valentina Lutsenko ve benzeri pek çok koreografla çalışmıştır. Üniversiteler, kumpanyalar ve Curtain Up (İsrail) ve International Exposure (İsrail) gibi festivaller için yıllardır sayısız proje ve koreografik çalışma üretmiştir. Kendi çalışmalarıyla ve farklı projelerde misafir performans sanatçısı olarak, tüm dünyada seyahat etmekte ve sanatını icra etmektedir.

Valentina Lutsenko

Serbest performans sanatçısı, dansçı, eğitmen, sanat tarihçisi ve sanat eleştirmeni.
St. Petersburg Devlet Üniversitesi’nden, sanat tarihçisi (lisans) ve sanat eleştirmeni (yüksek lisans) olarak mezun olmuştur. Moskova’daki SOTA-lab dans ve ses performans programına üyedir, pilates eğitmenidir, doğaçlama dans yaratır ve öğretir. 2016 senesinden beri dans sanatçısı Eldad Ben-Sasson’la çalışmaktadır.

Kamp Tarihi

15 Temmuz – 21 Temmuz 2018

Program

15 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

16-20 Temmuz

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

21 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 20 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
10 Haz. İnd. 895 ₺ 1075 ₺ 1249 ₺ 1513 ₺
Std. 995 ₺ 1175 ₺ 1349 ₺ 1613 ₺
Sonra İnd. 995 ₺ 1175 ₺ 1349 ₺ 1613 ₺
Std. 1095 ₺ 1275 ₺ 1349 ₺ 1713 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

10 Haziran 2018’e kadar yapılan başvurular
11 Haziran itibariyle yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Atölye dansçılar için tasarlanmıştır, ancak dansa ve harekete ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Dans çalışmaları için bol miktarda rahat kıyafet getirmenizi tavsiye ederiz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×