Defne Suman – Balakrama

Defne Suman - Balakrama

Uzun hafta sonu workshopu. Defne Suman ile İstanbul ya da İzmir’de 2018-9 döneminde verilen temel kursları tamamlamış tüm öğrencilere açıktır. Bu workshop’da Shadow Yoga’nın ilk prelüdü olan Balakrama serisini çalışacağız. Balakrama vücudu ayaklardan başa doğru güçlendiren asimetrik, simetrik çökme kalkma serileri, ayak ve el bileklerindeki tıkanıklıkları açan eklem ısınmaları ve nefesin derin dokuya ulaşmasını sağlayan bandaların öğrenildiği ve tekrarlandığı bir seridir.

Defne Suman

Defne Suman Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra hayatını Hatha Yoga öğrenme ve bilgilerini aktarma rotasında yürütmeye karar verdi. 2003 yılından beri dünyanın pek çok yerinde yoga dersleri verdi. Ustası Zhander Remete’nin yarattığı Shadow Yoga sisteminin Türkiye’deki öğretmenidir. Yoga, maneviyat, toplum ve psikoloji üzerine yazdığı Mavi Orman ve sevilerek okunan Saklambaç ile Emanet Zaman isimli iki de romanı bulunmaktadır.

Kamp Tarihi

4 – 6 Mayıs 2019

Program

4 Mayıs Cumartesi

12:00 Medrese’ye varış ve hafif öğle yemeği
16:00-19:00 Ders
19:30 Çorba

5 Mayıs Pazar

7:00-10:00 Ders
10:30 Hafif kahvaltı
13:00 Öğle yemeği
16:00-19:00 Ders
19:30 Çorba

6 Mayıs Pazartesi

7:00-10:00 Ders
10:30 Hafif kahvaltı
Medreseden ayrılış 12:00

2 Günlük Konaklama

Konaklama Tipi Ücret
18, 8, 6 Kişilik Yatakhane veya Medrese Çadırı 300 ₺
4 Kişilik Yatakhane 359 ₺
2 Kişilik Tuvalet/Banyolu Oda 428 ₺
1 Kişilik Tuvalet/Banyolu Oda 590 ₺

Yukarıdaki ücretlere konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

Kampa gelmeden önce başvurunuz sonucu oluşan ücretin sadece %35’ini ödemenizi bekliyoruz. Kalan tutarı geldiğinizde de ödeyebilirsiniz. Geldiğinizde nakit ödemeyi tercih ederseniz kalan tutar üzerinden ekstra bir %10 indirim uygulanacağını da belirtelim.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Atölye Defne Suman’ın ekibine açıktır.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×