Deprecated: preg_split(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/formatting.php on line 3506

Deprecated: preg_split(): Passing null to parameter #2 ($subject) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/formatting.php on line 3506

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Defne Suman ve Pınar Üstün’le Yoga Kampları

defne-suman2020

20-29 Ekim 2023

1. Shadow Yoga’ya Yoğun Başlangıç

20 Ekim Cuma –  24 Ekim Salı

İlk ders Cuma akşamı 16:30-18:30, son ders Salı sabahı 07:30-09:30

 • Shadow Yoga ile sıfırdan tanışmak isteyenlere, daha evvel bu sisteme başlayıp bırakmak zorunda kalmış veya ara vermiş olanlara. Uzun bir süredir yoganızdan koptuysanız, temelleri hatırlamak ve başlangıç zihnine geri dönmek için ideal. Shadow Yoga ile tanışmasını istediğiniz dostlarınız varsa bu kampa davet etmeniz bizi çok mutlu eder.
 • 8 ders, toplam 16 saatlik program.

2. Pare Pare Prelüdler

25 Ekim Çarşamba – 29 Ekim Pazar

İlk ders Çarşamba akşamı 16:00-18:30, son ders Pazar sabahı 07:00-09:30

 • İlk iki prelüdü adı gibi bilenler, üçüncü prelüdü neredeyse tamamlamak üzere olanlara. Bu programda her bir prelüdün tozunu alacak ve prelüdlerin kör noktaya düşmeye meyilli parçalarına ışık tutacağız. Tüm prelüdlerin incisi Samakonasana, Hanuman, ve Mayura üçlüsü bu kursun baş köşesinde olacak.
 • 8 ders, toplam 20 saatlik program.

3. Saadet’e Adım: Nrtta Sadhana ve Ananda Tandava

20 Ekim Cuma –  24 Ekim Salı

İlk ders Cuma akşamı 16:00-18:30, son ders Salı sabahı 07:00-09:30

 • Bu kampa katılım şartı, Shadow Yoga’nın tüm prelüdlerinin yanısıra, Talasam Spotitam ve Kunçitam’ı bilmek ve yapabilmektir. Bu kampta Aşta Matrika veya 8 Mother Palms olarak bilinen ve 8 karanadan oluşan Nrtta Sadhana’yı öğreteceğiz. Daha evvel dansı öğrenmiş olup bilgilerini tazelemek isteyenlere, dansı online olarak öğrenip hissini daha iyi kavramak isteyenlere. Bu kampta sizleri dans ailesinin bir diğer ferdi olan Ananda Tandava ile de tanıştıracağız.
 • 8 ders, toplam 20 saatlik program.

 

*Her üç kampın tüm dersleri Defne ve Pınar tarafından dönüşümlü olarak verilecektir.

*2. ve 3. kamplar yalnızca hâli hazırda Defne veya Pınar’ın süregelen derslerine kayıtlı olan öğrencilere açıktır. Başlangıç Kampı yeni öğrencilere de açık olacaktır.

*Hangi kampın sizin seviyenize uygun olacağından emin değilseniz lütfen hocalarınıza danışın: pinarustunyoga@gmail.com veya defnesumanyoga@gmail.com

Defne Suman

Defne Suman Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra hayatını edebiyat ve Hatha rotasında yürütmeye karar verdi. 2003 yılından beri dünyanın pek çok yerinde yoga dersleri vererek ve yazarak yaşadı. Ustası Sundernath’ın (Shandor Remete) yarattığı Shadow Yoga sisteminin Türkiye’deki ilk öğretmenidir. Yoga, maneviyat, toplum ve psikoloji üzerine yazdığı kurgu dışı kitapları ve dünyanın belli başlı tüm dillerine tercüme edilmiş olan yedi edebiyat yapıtı bulunmaktadır. Defne Suman Atina’da eşi ve kedileriyle yaşıyor.

 

Pınar Üstün

Yoga ile 2008 yılında tanıştı. 2014 yılında Defne Suman ile Shadow Yoga çalışmaya başladı. 2015-2018 yılları arasında Defne Suman’ın asistanlığını yaptı.

2015 yılından beri Sundernath (Shandor Remete) ve Emma Balnaves ile Shadow Yoga ve Nrtta Sadhana öğreniyor. 2021 yılında taşındığı İsrail’de Dudi Malka ile çalışmaya devam ediyor.

Shadow Yoga kitabını İngilizce’den Türkçe’ye çeviren ekipte yer aldı ve kitabın editörlüğünü üstlendi. Emma Balnaves’in yönetmenliği ve yapımcılığını yaptığı Agniyogana filminin Türkçe çevirisini ve altyazılarını hazırladı.

2018 yılından beri Shadow Yoga öğretiyor.

Fiyatlara,  günde üç öğün vejeteryan yemek, sınırsız çay-su, ve konaklama dahildir.

Eğitim Ücreti, KDV(%8) ve Konaklama Vergisi (%2) dahil değildir.

Eğitim ücreti eğitmenler tarafından alınacaktır.

Eğitim Ücretleri:

 1. Shadow Yoga’ya Yoğun Başlangıç:

 • 8 ders, toplam 16 saatlik program, KDV dahil 3500 TL.

2. Pare Pare Prelüdler :

 • 8 ders, toplam 20 saatlik program, KDV dahil 3000 TL.

3. Saadet’e Adım: Nrtta Sadhana ve Ananda Tandava:

 • 8 ders, toplam 20 saatlik program, KDV dahil 3000 TL.

İki atölyeye birden katılınırsa (1. ve 2. ya da 2. ve 3.). toplam  6500 TL yerine 5500 TL.

Stoa’da Yaşam

 

Stoa’da gün 08:00’de başlayıp ve 00:00’da biter, Stoa’da ve çevresinde yaşayanları rahatsız etmemek için 22:00’dan saatten sonra yüksek sesle konuşmamaya özen göstermenizi ve 00:00’dan sonra da mutlak sessizliği korumanızı rica ederiz. Ayrıca ortak alanlardaki sazlı sözlü eğlenceler, müzik yayını, müsabakalar, vb. yine Stoa ve çevre sakinlerinin huzurunu korumak amacıyla müdüriyetin iznine tabidir. Yine atölye çalışmaları haricinde bireysel ya da grup çalışması için salonların kullanımı müdüriyetin iznine tabidir.

 

Yemekleri en mükemmel haliyle hazırlayıp servis edebilmemiz için birkaç noktaya dikkat etmenizi rica ederiz:

 • Atölye yürütücüsüyle beraber kararlaştırdığımız kahvaltı, öğle ve akşam yemeği saatlerine uymanız,
 • Mutfak, çamarşırhane, kiler ve depo alanlarına girmemeniz,
 • Yemeğinizi bitirdikten sonra bulaşıklarınızı mutfağa teslim etmeniz
 • Masalarda ve Stoa’nın altı dönüme yayılan engebeli arazisinde tabak ve bardak bırakmamanız
 • Çöplerinizi yemekten sonra organik ve plastik atık kovalarına sıyırıp, çatalları, kaşıkları kovalara bırakmanız
 • Su için bardak yerine n’olur, n’olur ve n’olur mataranızı kullanmanız (Mataranızı unuttuysanız size memnuniyetle mutfaktan bir cam şişe temin ederiz ya da bakkaldan şişe su alabilirsiniz.)

 

Yemeklerden sonra ve ikindi saatinde ise çay ikramımız vardır ve tüm çay tiryakileri bilir ki dem her zaman en sağdaki çaydanlıktan alınır. Bitki çayları etraftan toplayabilirseniz ücretsiz, bakkaldaki kavanozdan alıyorsanız ücretlidir. Kahve pek tabii ücretlidir. Alkollü-alkolsüz içecekler (bilhassa nefis gazoz) ve atıştırmalıklar (bilhassa sağlık fışkıran hurma bar) da ücrete tabi olup bakkaldaki listeye isminizi yazmak suretiyle sizin ve yalnız sizin olabilir. Bunların yanında çamaşırhane, baskı, kağıt, çember ateşi için odun gibi ihtiyaçlarınızı da hep aynı bakkaldan çeteleye işaretlemek suretiyle karşılayabilirsiniz.

 

Cam atığınız olursa lütfen cam atık kutusuna atınız.

 

Kedi ve köpekleri lütfen hiçbir şartta beslemeyiniz. Biz kendilerine düzenli olarak mama veriyoruz. Masadan beslenmeye alışan hayvanların kendileriyle beraber yaşamamız imkansız hale gelmektedir. Arzu ederseniz mama fonuna katkıda bulunabilirsiniz.

 

Salonlardaki minderleri, backjackleri, sandalye ve teknik ekipmanları kullandıktan sonra aldığınız yere koymanızı rica ediyoruz. Yine odalardaki ve salonlardaki eşyaların yerlerini müdüriyetten izin almadan değiştirmeyiniz ya da dışarıya çıkarmayınız. Takdir edersiniz ki bu mekana bağışlanmış ya da bissürü alın teriyle alınmış bu eşyalar sizden sonrakilere de hizmet verecekler.

 

Odalar ve diğer kapalı alanlarda sigara içilmediğinden, içen-içmeyen herkesin konforu için sigara içilebilen alanlar belirledik. Lütfen izmaritlerinizi çömlek veya kül tablalarına atınız; bir dalgınlık anında izmaritlerini taşların arasına sıkıştıranları uyarınız.

 

Su ve enerji tasarrufu konusunda sizin de özenli ve dikkatli olacağınız biliyoruz ve şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Odanızdan ve salonlardan çıkarken ışıkları mutlaka kapatınız ve Stoa’dan ayrılırken kalorifer peteklerini alttaki vanayı sağa çevirmek suretiyle kapatınız.

 

Atık sular arıtma sistemine gitmektedir, tuvalet kağıdı vb yabancı maddeleri kesinlikle klozete atmayınız ve özellikle uzun süreli konaklamalarda temizlik ihtiyacı olduğunda müdüriyete bildiriniz.

 

Stoa’daki diğer arkadaşlara saygı için ortak duş ve tuvaletleri sizden sonrakiler için temiz bırakmanızı rica ediyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

 

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.


Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 33

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 41

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 25

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 33
×