Embodying a Christian Heritage | 2-week Movement Retreat

Residency description

The Ephesus region in Selcuk and Sirince, Turkey has many connections biblically and to the Christian faith in general.

The biblical city of Ephesus was a significant location for early Christianity. The apostle Paul spent around three years in Ephesus during his missionary travels, preaching and establishing the church there. In the book of Acts, we read about the impact of Paul’s ministry in Ephesus, where many people turned to faith in Christ.

In the region, there exist both Virgin Mary and Apostle John’s residences, and in Sirince, there remains the village that was once up until the 1920s was home to a Greek Orthodox Christian population. Today, 2 churches still remain in the region as museums.

Embodying a Christian Heritage is a movement retreat themed in the past Christian activity of the Ephesus area guided by butoh dance educator Adam Koan (USA) and contemporary dancer Tiffany McSwaker (France).

All levels, backgrounds, and abilities are welcome to join.

 

9-21 Eylül 2024

Arrival day: 8 Sep

Leaving Day: 22 Sep

Week 1: 9 Sep – 15

Week 2: 16 Sep – 21

Week 1 Schedule

Mon

Tues

Wed

Thur

Fri

Sat

Sun

8 – 9a breakfast —- —- —- —- —- —-
9a – 12p AdamK. Tiffany Ephesus field trip and scripture reads from Ephesians & how to incorporate into the body AdamK. AdamK. Collaborative Jam Free day, studio is open
Quick tour of Stoa
site-specific
Start of Theokinesis
12:30p lunch —- —- Local restaurant eating in Selcuk —- —- —-
2p – 5p AdamK. Tiffany Virgin Mary & John’s quarters and contemplation on Virgin Mary, and scripture reads from anything John & how to incorporate into the body Tiffany Tiffany Collaborative Jam Free day, studio is open
Theokinesis
7p dinner
9p – 11p Music jam party Music jam party

Week 2 Schedule

Performance praxis for a collective A Living Sacrifice performance choreographed by Tiffany & Adam. Lunch & Dinner times remain the same.

Mon

Tues

Wed

Thur

Fri

Sat

Sun

8a Last breakfast
9a – 12p AdamK. – Theokinesis Tiffany AdamK. Collaborative jam Adam – 9-10:30 Final Rehearsal Leaving day
Tiff – 10:30 – 12p
2p – 5p AdamK. – Tiffany – Tiffany – Collaborative jam Rehearsal Final group Performance
A Living Sacrifice Praxis A Living Sacrifice Praxis A Living Sacrifice Praxis
8p Closing circle
9p – 11p Music jam party

Adam Koan (USA)

 

Butoh dance performer and educator Adam Koan will guide his new pedagogy known as Theokinesis, a butoh based in the Christian faith and its mysticism.

Theokinesis is a sacred and creative butoh dance theatre. The witness establishes a personal relationship with God, responding through the body. The body and immediate space become the church.

The workshops use the creative tool of butoh dance theatre in order to free the body of everyday constraints so that it can more readily act as a sacred offering.

 

Website: https://theokinesis.com

 

Tiffany McSwaker (France)

 

Contemporary dance performer and educator Tiffany McSwaker will guide Transcendental Embodiment (TE), which is a holistic approach to dance focusing on moving meditation, dancing prayers, contemporary dance, and vital energy work.

Tiffany Mc Swaker believes that dance can be a practice of introspection, transformation and transcendence of subjective experiences into a collective journey. Metaphysical dance, beyond its mode of appearance, can be inspired by something beyond its self-sufficiency, be the tool of a quest for the sacred, and transfigures the consumer of secular art.

Website: https://www.tiffanymcswaker.com

Eğitim Ücreti

7 Temmuz’a kadar. Standart
Bir Hafta 225 € 250 €
İki Hafta 250 € 300 €

Konaklama Ücretleri (Tam pansiyon)

Bir Hafta

7 Temmuz’a kadar  Standart
18 Kişilik Yatakhane (Ranzalı) 175 € 200 €
4 Kişilik Banyo/WC’li Oda (Ranzalı) 200 € 225 €
3 Kişilik Banyo/WC’li Oda 225 € 250 €
2 Kişilik Banyo/WC’li Oda 250 € 275 €
1 Kişilik Banyo/WC’li Oda 400 € 425 €

İki Hafta

7 Temmuz’a kadar Standart
18 Kişilik Yatakhane (Ranzalı) 300 € 350 €
4 Kişilik Banyo/WC’li Oda (Ranzalı) 350 € 400 €
3 Kişilik Banyo/WC’li Oda 400 € 450 €
2 Kişilik Banyo/WC’li Oda 450 € 500 €
1 Kişilik Banyo/WC’li Oda 750 € 800 €

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için eğitim ücretinde %100 varan burs imkanı mevcuttur. Burs başvurusu için aşağıdaki linkteki formu doldurmanız gerekmektedir.

Stoa’da huzurlu ve ahenkli bir çalışma yapılabilmesi için sizi  dikkat edilmesini rica ettiğimiz birkaç nokta hakkında bilgilendirmek isteriz:

 • Check-in ve Check-out saati 12’dir.
 • Yemek saatleri 9-10, 13-14 ve 19-20 arasıdır. Bu saatler önceden konuşularak grubun talebine göre mümkünse değiştirilebilir. Belirlenen saatlerin dışında servis bitip bulaşık aşamasına geçildiği için bu saatlere uymanızı,
 • Mutfak, çamarşırhane, kiler ve depo alanlarına girmemenizi,
 • Yemeğinizi bitirdikten sonra bulaşıklarınızı mutfağa teslim etmenizi,
 • Masalarda ve Stoa’nın altı dönüme yayılan engebeli arazisinde tabak ve bardak bırakmamanızı,
 • Çöplerinizi yemekten sonra organik ve plastik atık kovalarına sıyırıp, çatalları, kaşıkları kovalara bırakmanızı,
 • Cam atığınız olursa cam atık kutusuna atmanızı bekliyoruz.
 • Su içmek için bardak yerine n’olur, n’olur ve n’olur mataranızı yanınızda getiriniz. (Mataranızı unuttuysanız size memnuniyetle mutfaktan bir cam şişe temin ederiz ya da bakkaldan şişe su alabilirsiniz.)

 

 • Çalışma salonları temiz ve düzenli teslim edilir. Kamp süresince salonların düzen ve temizliğinden gruplar sorumludur.
 • Salonlardaki minderleri, backjackleri, sandalye ve teknik ekipmanları lütfen bulundukları salondan dışarı çıkartmayınız, salonda kullandıktan sonra da aldığınız yere koymanızı rica ediyoruz. Yine odalardaki yastık ve battaniyeleri dışarıya çıkarmayınız. Takdir edersiniz ki bu mekana bağışlanmış ya da bissürü alın teriyle alınmış bu eşyalar sizden sonrakilere de hizmet verecekler.
 • Ortak alanlarda çalışma yapılacaksa mutlaka yönetime önceden haber verilmeli ve izin alınmalı. Tüm bireysel/toplu çalışmaların ya da toplantıların önceden belirlenmiş alanlarda yapılmasını bekliyoruz.
 • Stoa’da saat 24’ten sonra tam sessizlik başlar. O saatten sonra açık alanlarda değil gösterilecek kapalı alanlarda sohbet etmek mümkündür. Günün herhangi bir saatinde bireysel taşınabilir hoparlörlerden ya da cep telefonundan müzik yayını yapmak da mümkün değildir.

 

 • Konaklama için yatakhane seçmiş olanların yanlarında banyo havlularını getirmeleri gerekmektedir.
 • Odalarda sabun dışındaki bireysel hijyen malzemelerinizi (şampuan, diş macunu gibi) yanınızda getirmenizi bekliyoruz. Saç kurutma makinası ihtiyacınız varsa onu da yanınızda getirmenizi bekliyoruz. Tek kullanımlık terlik de bulunmamaktadır.

 

 • Çay ve içme suyu ücretsizdir. Ücreti karşılığında atıştırmalıklar ve filtre kahve, alkollü-alkolsüz içecekler alabileceğiniz küçük bir bakkalımız mevcuttur ve self servistir. Alkollü-alkolsüz içecekler (bilhassa nefis gazoz) ve atıştırmalıklar (bilhassa sağlık fışkıran hurma bar) da ücrete tabi olup bakkaldaki listeye isminizi yazmak suretiyle alabilirsiniz.  Bunların yanında çamaşırhane, baskı, kağıt, çember ateşi için odun gibi ihtiyaçlarınızı da hep aynı bakkaldan çeteleye işaretlemek suretiyle karşılayabilirsiniz. Bitki çayları etraftan toplayabilirseniz ücretsiz, bakkaldaki kavanozdan alıyorsanız ücretlidir. Bakkal ödemenizi çıkıştan önce yapabilirsiniz.

 

 • Kedi ve köpekleri lütfen hiçbir şartta beslemeyiniz. Biz kendilerine düzenli olarak mama veriyoruz. Masadan beslenmeye alışan hayvanlarla beraber yaşamamız zorlaşmaktadır. Arzu ederseniz mama fonuna katkıda bulunabilirsiniz.

 

 • Odalar ve diğer kapalı alanlarda sigara içilmediğinden, içen-içmeyen herkesin konforu için sigara içilebilen alanlar belirledik. Lütfen izmaritlerinizi çömlek veya kül tablalarına atınız; bir dalgınlık anında izmaritlerini taşların arasına sıkıştıranları uyarınız.
 • Su ve enerji tasarrufu konusunda sizin de özenli ve dikkatli olacağınız biliyoruz ve şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Odanızdan ve salonlardan çıkarken ışıkları mutlaka kapatınız ve Stoa’dan ayrılırken kalorifer peteklerini alttaki vanayı sağa çevirmek suretiyle kapatınız.
 • Atık sular arıtma sistemine gitmektedir, tuvalet kağıdı vb yabancı maddeleri kesinlikle klozete atmayınız ve özellikle uzun süreli konaklamalarda temizlik ihtiyacı olduğunda müdüriyete bildiriniz
 • Stoa’daki diğer arkadaşlara saygı için ortak duş ve tuvaletleri sizden sonrakiler için temiz bırakmanızı rica ediyoruz.

Teşekkürler.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Hareket ve dansla ilgilenen, merak eden  herkes başvurabilir.

Sıklıkla Sorulan Sorular

 

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×