Fransız Felsefesi Kampı

derrida-foucault-lacan

Bu kampta 1968 sonrası Fransız Felsefesinin dinamiklerini ve dönemin dünyayı anlamlandırma biçimlerini araştırıyor olacağız. Temelde Foucault, Deleuze ve Derrida gibi filozoflar üzerinden dönecek olan kampta, bu filozofların Özne, Öznellik, Özneleşme gibi kavramlara nasıl yaklaştıklarını ve kendi felsefelerine nasıl entegre ettiklerini araştırıyor olacağız. Bunun yanında, böylesi temel bir kavramı araştırarak, çalışma alanları bazen birbirinden uzak olarak anılan bu filozofların felsefelerini yan yana sererek aralarındaki bağlantıları ve çatışmaları ortaya koymuş olmayı umuyoruz.
Kamp öncesinde bu filozofların eserlerinden okumalar yapılacak ve dersler büyük oranda bunlar üzerinden yürüyecek.

İlke Karadağ- Deleuze’de öznelliğin üretimi ve yaratıcılık
Emre Sünter– Ahlakın Jeolojisi
Doğan İnce- Michel Foucault’da Öznel Deneyim ve Tarihsel Ontoloji
Hakan Yücefer- Deleuze-Foucault İlişkisi

Kamp Tarihi

19 Ağustos – 26 Ağustos 2018

Program

19 Ağustos

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

20 Ağustos – 25 Ağustos

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

26 Ağustos

Kahvaltı ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 20 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi →Tip ATip BTip CTip D
1Mayİnd.895 ₺1098 ₺1294 ₺1595 ₺
Std.995 ₺1198 ₺1394 ₺1695 ₺
45GünÖİnd.995 ₺1198 ₺1394 ₺1695 ₺
Std.1095 ₺1298 ₺1494 ₺1795 ₺
Sonraİnd.1095 ₺1298 ₺1494 ₺1795 ₺
Std.1195 ₺1398 ₺1594 ₺1895 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Öncelik Lisans, Lisansüstü ve öğrenciler olmakla beraber, bu statüde olmayan istekli adaylar da başvurabilirler. Kamp temelde herkese açık, belirli bir grubu dışarıda bırakmak istemiyoruz. Ancak gelen katılımcıların kampın ciddi ve felsefe tarihinin içinde derin yerleri olan konular üzerine konumlandığını bilerek gelmelerini bekliyoruz.
Kampta konuşulacak filozoflara aşina olmak ve kıta felsefesine ilgili olmak temel kriter olacaktır. Dolayısıyla bu konuda bir arka planınız ya da hakimiyetiniz var ise lütfen belirtin.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Önceden yapılması gereken okumalar var. Bunlar katılımcılarla başvurular sonrasında paylaşılacak.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×