Hayatını Yeniden Yaz, Bir Masal Olsun

hayat-masal

Fotoğraf: Yasin Almaz

Bu çalışma, Masal ve İçsel anlamları (genel/kişisel) üzerinde düşünmek tasarlamak, üretmek ve bu üretim aracılığıyla iç dünyamızı, onun aracılığıyla da dış dünyayı dönüştürmek üzere planlanmıştır!

Masal diyoruz ya bazı şeylere, ‘gerçek’ nedir o zaman? Gerçek, içimizde, içeride oluşur. İçerisi,  devlerle, cinlerle, perilerle, anlatılmaz güzellikler, tarifi imkansız savaşlar, aşklar ve acılar ile doludur. Dış dünya, gerçeklik dediğimiz şey, bunların yansımasıdır.  O zaman, kendi masalımızı yeni baştan yazarak, gerçekliği değiştirebilir miyiz?

Hayatımızın ilk yarısı kendimize yolculukla geçiyor. Ne yazık ki insan dünyaya geldiğinde kendini bilen bir varlık değil bilimin söylediği gibi, daha çok kendini keşfetmesi gereken biri masalların söylediği gibi. Doğum ile ölüm arasında, kendimize doğru yol alıyoruz.
Masallar bize yol gösteriyor; devleri yenmek, kendi cadılığımızla karşılaşmak, kendi prens ve prenseslerimizi bulmak üzere…

Günnur Başar

1987’de Ege Tıp fakültesinden mezun oldu. 1992’de Aile Hekimliği İhtisasını tamamlayıp Almanya’nın Köln şehrinde Genetik alanında doktora yaptı. Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli hastanelerde doktor olarak çalıştı. İlaç sanayiinde araştırmacı ve yönetici olarak çalıştı.
Psikodrama, sanat terapisi, aile dizimi terapisi (sistemik fenomenolojik yaklaşım) eğitimleri aldı. Yaklaşık 10 yıl yurt dışında alternatif tıp ve enerji tedavileri konusunda çeşitli eğitimler aldı. Kanser hastalarıyla gönüllü çalışmalar yürüttü. Makale ve yazıları çeşitli dergilerde yayınlandı. 2007 yılında halen başkanlığını yürüttüğü “Homeopati Derneği”ni, 1014te Homeopatik Tıp Derneği’ni kurdu, homeopati alanında Sağlık Bakanlığında çeşitli komisyonlarda görev aldı.

2008-2013 Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Sanat Terapisi” dersleri verdi. Şu anda akademik kökenli bir “şifacı” olarak çalışıyor, kronik tıbbi hastalığı olanlarla gönüllü terapi destek grupları yürütüyor, Homeopati Derneği ve Medipol Üniversitesi bünyesinde T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı kurslar veriyor. Alternatif tedavi yaklaşımını anlatttığı ‘Homeopati ile Bir Şifa Yolculuğu’ adlı bir kitap yazdı.

Kamp Tarihi

5 Eylül – 9 Eylül 2018

Program

5 Eylül

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

6 – Eylül

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

 9 Eylül

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış
Detaylı Program
1.gün Geçmişi masallaştırmak, masalımızla bağlantı kurmak
2.gün Kahramanı keşfetmek
3.gün Masalı yeniden yazmak, kendi masalımızı yazmak
4.gün Kahramanın dile gelmesi, geleceğin masalını kurmak

Her gün bir teorik, bir pratik çalışmadan oluşacak. Sabah teorik bölüm, öğleden sonra pratik bölümler yapılacak
Sabah 10-13.00 Teorik. Öğle arası sıcaklık durumuna göre uzun tutulabilir.
Öğle 16.00-19.00 Pratik
Her gün bu çalışma için özel olarak tasarlanmış bir hareket dizisi ile başlayacak.
Akşamları sohbet ve masal anlatımı

Kontenjan: 20 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 895 ₺ 1019 ₺ 1139 ₺ 1347 ₺
Std. 995 ₺ 1119 ₺ 1239 ₺ 1447 ₺
45GünÖ İnd. 955 ₺ 1079 ₺ 1199 ₺ 1407 ₺
Std. 1055 ₺ 1179 ₺ 1299 ₺ 1507 ₺
Sonra İnd. 1015 ₺ 1139 ₺ 1259 ₺ 1467 ₺
Std. 1115 ₺ 1239 ₺ 1359 ₺ 1567 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] 2018 arası yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] 2018 ve sonrasında yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Okul kapsamındaki atölyelerde farklı indirimler söz konusu olduğu için indirim kuponu kullanımıyla ilgili birkaç not düşmek isteriz.
Bu okulun tek bir atölyesine katılıyorsanız başvurunuzun ilerleyen aşamalarında karşınıza çıkacak kupon kullanma bölümünde kupon kodu alanına OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmanız yeterli olacak. Bu durumda indirim hakkınız 100TL.

Okulun 2 modülüne birden katılanlara 100TL daha indirim yapıyoruz. Bu kişiler öğrenci ya da geçmiş Medrese katılımcıları ise ekstra 200TL indirim daha söz konusu. Bu indirimlerden yararlanmak için kupon kodu alanına yazmanız gereken: OGRENCIOKUL ya da MEDRESEDOSTUOKUL .

Bu iki atölye arasındaki iki gün boyunca Medrese’de konaklamayı tercih edecekler için de indirimlerimiz söz konusu. İki gün daha Medrese’deki atmosferi solumak isteyen katılımcılarımız için iki gün değil bir günlük konaklama ücreti alacağız. Tercihinizi başvuru formunda belirtmeniz yeterli.

Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları diğer atölyeler için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Hayatını sorgulamaya hazır herkes…

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Hareket etmek için rahat kıyafetler getirmeniz ve gelmeden önce bir masal seçmiş olmanız gerekiyor.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×