Judith’le Masal Yoluna Devam

Fotoğraf: Yasin Almaz

Masal yolunda yürümeye başlamışsan ve bu sanatta ilerlemek istiyorsan, bu atölye senin için.

Judith’le ya da başka bir hoca ile temel masalcı eğitimi alan herkese açık olan bu atölyede özelikle anlatma uygulamalarına odaklanacağız. 5 gün boyunca, bol bol masal keşfetme, paylaşma, anlatma ve dinleme fırsatı kazanacaksın.  Ayrıca farkındalık, nefes ve beden alıştırmalarıyla kendi bedeninle daha rahat olma şansı bulacak ve grup oyunlarıyla diğer katılımcılarla kaynaşacak ve eğlence dolu masal gecelerinde yer alacaksın. Kısaca, masal festivali tadında bir atölye…

Judith Liberman

Judith Liberman, bir hikaye anlatıcısı, yazar, sanat terapisti, konuşmacı ve eğitmendir.

Sorbonne Üniversitesi Dilbilimi Bölümü’nde master yapıp, Pomona Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi ve Paris Konservatuarı Hikaye Anlatıcılığı Bölümü’nde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye gelen Liberman, 10 sene ODTÜ ve Koç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, Masalhane’yi kurup Türkiye’de masal anlatıcılığının yeniden canlandırılmasında öncü bir rol oynamıştır. Uluslararası gösterilerinin yanı sıra, İstanbul’da 2012’den beri her ay masal geceleri düzenliyor. Ayrıca performansları, festivallerde, bienaller’de, parklarda, doğa kamplarında ve birçok farklı ortam ile şehirde hayat buluyor. Türkiye’de altı senedir, UNESCO ve Halk Bilimi bölümleriyle birlikte pekçok şehirde yeni nesil Anadolu Masalcıları yetiştiriyor ve kurduğu Anlatma Okulu aracılığıyla yüzlerce öğrenciye masal anlatma sanatını keşfetme fırsatı veriyor. Her hafta NTVRadyo’da “Masal Bu Ya” isimli programında hikaye ve masalların gücü hakkında konuklarıyla sohbet edip masal anlatıyor. Doğan Yayıncılık tarafından ‘’Masal Terapi’’ adlı kitabı yayımlanmış olan Judith, dünyanın duyduğu hikayeler değişirse dünyanın da değişebileceğine inanıyor.

Kamp Tarihi

2 Temmuz – 6 Temmuz 2018

Program

2 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

3 – 5 Temmuz

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

6 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 25 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
[ls_content_block id=”8336″] İnd. 895 ₺ 1019 ₺ 1139 ₺ 1347 ₺
Std. 995 ₺ 1119 ₺ 1239 ₺ 1447 ₺
[ls_content_block id=”8338″] İnd. 955 ₺ 1079 ₺ 1199 ₺ 1407 ₺
Std. 1055 ₺ 1179 ₺ 1299 ₺ 1507 ₺
Sonra İnd. 1015 ₺ 1139 ₺ 1259 ₺ 1467 ₺
Std. 1115 ₺ 1239 ₺ 1359 ₺ 1567 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

[ls_content_block id=”8336″]: [ls_content_block id=”8337″] 2018’e kadar yapılan başvurular
[ls_content_block id=”8338″]: [ls_content_block id=”8339″] 2018 arası yapılan başvurular
Sonra: [ls_content_block id=”8340″] 2018 ve sonrasında yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Okul kapsamındaki atölyelerde farklı indirimler söz konusu olduğu için indirim kuponu kullanımıyla ilgili birkaç not düşmek isteriz.
Bu okulun tek bir atölyesine katılıyorsanız başvurunuzun ilerleyen aşamalarında karşınıza çıkacak kupon kullanma bölümünde kupon kodu alanına OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmanız yeterli olacak. Bu durumda indirim hakkınız 100TL.

Okulun 2 modülüne birden katılanlara 100TL daha indirim yapıyoruz. Bu kişiler öğrenci ya da geçmiş Medrese katılımcıları ise ekstra 200TL indirim daha söz konusu. Bu indirimlerden yararlanmak için kupon kodu alanına yazmanız gereken: OGRENCIOKUL ya da MEDRESEDOSTUOKUL .

Bu iki atölye arasındaki iki gün boyunca Medrese’de konaklamayı tercih edecekler için de indirimlerimiz söz konusu. İki gün daha Medrese’deki atmosferi solumak isteyen katılımcılarımız için iki gün değil bir günlük konaklama ücreti alacağız. Tercihinizi başvuru formunda belirtmeniz yeterli.

Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları diğer atölyeler için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Judith Liberman ile anlatma okulunun 1. modülüne  veya Stoa’ndeki “Hayatım Masal” kampına veya başka bir masal eğitmeniyle temel eğitime katılmış olan herkes.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Hareket etmek için rahat kıyafetler, masal geceleri için özel bir kıyafet, bir masal defteri, kamp için oluşturulacak masal kütüphanesinde paylaşmak üzere 4 adet masal kitabı (bu kitaplar kamp boyunca ortak kullanılır, sonra sahiplerine geri verilir).

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×