Kısa Film Yapım Atölyesi

kısa-film

Bu atölyede önceden yazılmış bir kısa film senaryosunun 5 gün içinde baştan sonra çekilmesi amaçlanmaktadır. Senaryo dışındaki tüm süreçler ortaklaşa yapılacaktır. Çekim planı oluşturma, storyboard, görüntü, ses kayıt, oyunculuk ve montaj aşamaları tamamlandıktan sonra film Stoande topluca gösterilip tartışılacak. Film deneyimine sahip olanlar da atölyeye katılıp uzman oldukları alanda destek verebilirler. Film ve sinema konusunda deneyimi olmayanlar katılabilir ve deneyim sahibi olabilirler.

Savaş Yıldırım

1998 yılında İTÜ Bilgisayar Mühendisliği lisans programından mezun oldu. Aynı alanda doktora çalışmasını tamamladı. Bu alanda Bilgi Üniversitesinde akademisyen olarak çalışmaktadır. Üniversite yıllarında İTÜ Sahnesi topluluğunda tiyatro çalışmaları yaptı. Daha sonra Seyyar Sahne Tiyatro Topluluğunda çalışmalara katıldı. Bu sırada çeşitli kısa filmlerde oyuncu, yazar ve yönetmen olarak görev aldı. Mithat Alam Film merkezi, İFSAK gibi kuruluşların sinema atölyelerine katıldı. Stoa’nde düzenlenen Kısa Film Atölyesinde 2015, 2016 ve 2017 yılında koordinatör olarak görev aldı.

Filmografi:
– Milföy 2015
– Bozuk 2016
– Leyla Apartmanı 2017

Kamp Tarihi

14 Ağustos – 19  Ağustos 2018

Program

14 Ağustos

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

15-18 Ağustos

Gün boyunca ortalama 8 saat çalışma

19 Ağustos

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 14 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 695 ₺ 865 ₺ 995 ₺ 1250 ₺
Std. 795 ₺ 965 ₺ 1095 ₺ 1350 ₺
45GünÖ İnd. 770 ₺ 940 ₺ 1070 ₺ 1325 ₺
Std. 870 ₺ 1040 ₺ 11170 ₺ 1425 ₺
Sonra İnd. 845 ₺ 1015 ₺ 1145 ₺ 1400 ₺
Std. 945 ₺ 1115 ₺ 1245 ₺ 1500 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Kısa film çekmek, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen veya kendi deneyimlerini paylaşmak isteyenler katılabilirler.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Varsa film çekim ekipmanlarını getirmenizi bekliyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×