Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

“Koro-Düet-Solo” – Topluluk içinde Birey

koro-duet-solo-18

Atölyenin odağında bireysel güce ve topluluk enerjisine yönelik yoğun bir çalışma yer alıyor. Bu yılki atölyenin teması ise Yol-­Özgürlük

Katılımcılar atölye sırasında aşağıdaki konularla tanışacaklar:

 • # Bedenin parçalarında kesinliği yaratan egzersizler
 • # Fiziksel kelimeler
 • # Dinleme ve iletişime geçmenin zeminini yaratan eş çalışması
 • # Bir koordinasyon tekniği olarak, fiziksel, vokal ve metin üzerine grup çalışması
 • # Ortak bir grup araştırmasının sonucu olarak bireysel yaratım
 • # Bedeni bir müzik aleti gibi ve sesi beden gibi kullanma çalışması

Katılımcıların aşağıdaki konularda hazırlıklı gelmeleri gerekiyor:

 • # Yol ya da özgürlük temalı, çalışmak istedikleri bir metin
 • # Biri yol, diğeri özgürlük temalı iki resim
 • # Üzerine araştırma yapmak istedikleri bir şarkı (serbest seçim)

Aleksandra Kazazou

Wroclaw (Polonya)’da doğdu. Yarı-Yunan yarı-Lehtir. Selanik Aristoteles Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. North National Theatre’da oyunculuk yaptı ve Atina’da Asypka Tiyatro’sunu kurdu. Fiziksel tiyatro ile ilk kez, Song of the Goat Theatre’ın yürüttüğü bir atölyede tanıştı. Daha sonra 2009’da Wroclaw’a dönerek aynı tiyatronun Manchester Metropolitan Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğü Oyunculuk Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına başladı. Halihazırda, Grotowski Enstitüsü’nde bulunan Studio Matejka’nın üyesidir. 2012 yılında, Matej Matejka’nın yönettiği solo performansı Charmolypi’yi ortaya çıkardı ve Polonya, Belçika, Rusya, Yunanistan, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sahneledi. Polonya’da geçirdiği altı yıllık süre boyunca, Odra Ensemble ile sahneye çıktı, Jubilo’nun kurucuları arasında yer aldı ve Wroclaw Üniversitesi’nde antik Yunan draması üzerine ders verdi. Asıl araştırma alanı, Yunan tragedyasında koronun işlevi ve bu koronun, yaşamın gündelik koral hali ve grup çalışması ile ilişkisidir. Küba’daki Guantanamo Kampı’na yaptığı seyahat önemli bir ilham kaynağı ve hayat deneyimi olmuştur. Sertifikalı Ashtanga Yoga hocasıdır. 2014 yılında Grotowski Enstitüsü’nde, Solo Situations 2’nin bir parçası olarak hazırladığı Linatendu’yu yönetmiştir. Theatre Under the Tree (İstanbul) ile birlikte Borders’ı yönetti ve Moon Fool (Birleşik Krallık) direktörü Anna-Helena McLean’ın yönettiği Storm’da Miranda’yı canlandırdı. Studio Matejka’nın The Harmony of Contradictions: Poland projesinde yönetmen yardımcılığı yaptı. Ocak 2015’de Grotowski Enstitüsü’nde Solo Situations 3’ün bir parçası olarak hazırlanan ve Io Voulgaraki’nin yönettiği KassendER’de baş rol oynadı. Halihazırda dünyanın pek çok yerinde oyunculuk eğitimi vermektedir.

2016 yılında, Karol Jarek, Kerem Karaboğa, Salih Usta ve Cem Yiğit Üzümoğlu ile birlikte Teatr Andra’yı kurdu ve Troas’ı yönetti. 2017 yılında Yunanistan’daki Epidaurus Festivali’nde yer alan bir Tehnis Theatre yapımında Medea’yı oynadı. Halihazırda, Selanik’teki Kuzey Yunanistan Ulusal Tiyatrosu Drama Okulu’nda ve Atina’daki Dilos Drama Okulu’nda oyunculuk eğitimi vermektedir.

 Teatr Andra

2016’nın Ağustos ayında, performans sanatları alanında çalışan Türk, Yunan ve Leh sanatçılar arasındaki sanatsal ve yaratıcı diyaloğu teşvik etmek amacıyla kuruldu. İstanbul’da bulunmaktadır. Teatr Andra’nın ilk projesi Troas 2016 yılında İstanbul’da Kadıköy Theatron’un desteklediği bir rezidans çalışmasının ardından ortaya çıktı. Kadıköy Theatron’da (tiyatronun oyunlarının bir parçası olarak), DasDas Tiyatro’da ve Selanik’teki Antik Drama ve Siyaset Festivali (Kuzey Yunanistan Ulusal Tiyatrosu) ve Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelendi.

Kamp Tarihi

28 Haziran – 6 Temmuz 2018

Program

28 Haziran

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

29 – 5 Temmuz

Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma

6 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 14 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 1195 ₺ 1419 ₺ 1643 ₺ 1979 ₺
Std. 1295 ₺ 1519 ₺ 1743 ₺ 2079 ₺
45GünÖ İnd. 1295 ₺ 1519 ₺ 1743 ₺ 2079 ₺
Std. 1395 ₺ 1619 ₺ 1843 ₺ 2179 ₺
Sonra İnd. 1395 ₺ 1619 ₺ 1843 ₺ 2179 ₺
Std. 1495 ₺ 1719 ₺ 1943 ₺ 2279 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] 2018 arası yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] 2018 ve sonrasında yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Bu atölye, fiziksel ve teatral ifadenin deneyimsel ve dinamik formlarını keşfetmek isteyen deneyimli ve profesyonel aktörlere, dansçılara ve hareket odaklı çalışanlara açıktır. Önceden hareket çalışmış (modern dans, klasik teknik, dövüş sanatları, kontakt doğaçlama) iyi seviyedeki öğrenciler de katılabilir. Atölye, hareket pratiklerine, ses, müzik konusuna ilgi duyanlara da açıktır yalnız çalışma, belli ölçüde fiziksel ve zihinsel dayanıklılık gerektirmektedir.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Katılımcıların aşağıdaki konularda hazırlıklı gelmeleri gerekiyor:

 • # Yol ya da özgürlük temalı, çalışmak istedikleri bir metin
 • # Biri yol, diğeri özgürlük temalı iki resim
 • # Üzerine araştırma yapmak istedikleri bir şarkı (serbest seçim)

Atölye dili İngilizce olacak, Türkçe’ye ardıl çeviri yapılacaktır. Hareket çalışmaları için rahat, üzerinde yazı olmayan ve koyu (tercihen siyah) kıyafetler getirilmesi tavsiye edilir.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.


Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 33

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 41

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 25

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 33
×