Milliyetçilik Çalışmaları

milliyetcilik

Arché Projesi olarak gündelik hayatımızda etrafımızı oldukça yoğun bir biçimde saran milliyetçilik olgusunu çeşitli perspektiflerden inceleyeceğiz, öte yandan milliyetçiliğe -ve milliyetçilere- dair alandaki pratik tartışmadan sıyrılıp, biraz daha kuramsal bir metot izleyeceğiz. Bu bağlamda, milliyetçilik çalışmalarında baskın ekoller incelenecek: Türk millet inşası bu ekoller ile anlamlandırılacak; ardından ise günümüzde milliyetçiliğin kazandığı yeni çehre analiz edilecek. Milliyetçiliğin psikoloji ile ilişkisi üzerinden, toplumsal kitlelerden bağımsız olarak birey için ne mana ifade ettiği konuşulacak. Millet aidiyetinin sınırları, bu aidiyetlerin nasıl çatışmalara yol açtığı ve çatışmalar içerisinde nasıl şekillendiği, ve bu spesifik konuda Kürt-Türk sorunu irdelenecek.

Mesut Yeğen (Şehir Üniversitesi)
Elçin Aktoprak (Ankara Üniversitesi)
Emel Akçalı (Swansea University)
Melek Göregenli (Ege Üniversitesi)

Kamp Tarihi

19 Ağustos – 26 Ağustos 2018

Program

19 Ağustos

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

20 Ağustos – 25 Ağustos

Gün boyunca ortalama 6-8 saat çalışma

26 Ağustos

Kahvaltı ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 20 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi →Tip ATip BTip CTip D
1Mayİnd.895 ₺1098 ₺1294 ₺1595 ₺
Std.995 ₺1198 ₺1394 ₺1695 ₺
45GünÖİnd.995 ₺1198 ₺1394 ₺1695 ₺
Std.1095 ₺1298 ₺1494 ₺1795 ₺
Sonraİnd.1095 ₺1298 ₺1494 ₺1795 ₺
Std.1195 ₺1398 ₺1594 ₺1895 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Başvurular herkese açıktır ancak üniversite öğrencileri önceliğimizdir.
Kampta konuşulacak filozoflara aşina olmak ve kıta felsefesine ilgili olmak temel kriter olacaktır. Dolayısıyla bu konuda bir arka planınız ya da hakimiyetiniz var ise lütfen belirtin.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Önceden yapılması gereken okumalar var. Bunlar katılımcılarla başvurular sonrasında paylaşılacak.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×