Resim Atölyesi: Doğaya Yakından Bakmak

resim-atolyesi-dogaya-yakindan-bakmak

Stoa’nin çevresindeki doğayı gözlemlemek, etkilendiğimiz sevdiğimiz doğadan parçaları objeleri öncelikle çizebilme becerisi kazanmak, desen ve suluboya tekniği ile doğadan bu detayları çalışmak. Özel bir ilgi alanı içene giren kuş ve bitki resimlemek üzerine 4 günlük yoğunlaştırılmış bir atölye programı. O sırada Stoa’nde bulunan Erkan Oğur ve öğrencileriyle birlikte resim ve müzik atölyeleri çalışmalarını diyalog ve etkileşim halinde sürdürecek. Bir ya da iki ortak atölye çalışması olacak. Temel düzeyde desen eğitimi, suluboya resim tekniği eğitimi.

Füruzan Şimşek

Lisans ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde 2000’de tamamladı. Ressam. İstanbul’da yaşıyor. Çeşitli kurumlarda resimle ilgili eğitimler vermekte.

Kamp Tarihi

10 Temmuz 2018 – 15 Temmuz 2018

Program

10 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

11-14 Temmuz

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

15 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 10 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 895 ₺ 1065 ₺ 1195 ₺ 1450 ₺
Std. 995 ₺ 1165 ₺ 1295 ₺ 1550 ₺
45GünÖ İnd. 970 ₺ 1140 ₺ 1270 ₺ 1525 ₺
Std. 1070 ₺ 1240 ₺ 1370 ₺ 1625 ₺
Sonra İnd. 1045 ₺ 1215 ₺ 1345 ₺ 1600 ₺
Std. 1145 ₺ 1315 ₺ 1445 ₺ 1700 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] 2018 arası yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] 2018 ve sonrasında yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Resim yapmayı seven herkes başvurabilir.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Sulu boya için özel resim defteri, desen için resim defteri (istediğiniz büyüklükte), sulu boya, sulu boya fırçası (0-2-4-8 numaralar), resim kalemi (2b-4b-7b), hamur silgi getirmenizi bekliyoruz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×