Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Roma Hukuku Kampı

roma-hukuku-2018

Türkiye ve Avrupa hukuk sisteminin köklerinin dayandığı Roma hukukuna bir hafta boyunca alanında uzman hocalarla beraber odaklanacağız. Her gün sabah ve akşam üçer saatten iki oturum yapacak olup gün ortası ve akşamları ek oturumlar ile tartışma ortamlarıyla öğrencilerin aktif katılımının sağlandığı dersler düzenleyeceğiz.

Lisans eğitimi süresince ufak bir kısmının aktarılabildiği Roma hukukuna farklı bir bakış açısı getirerek, Roma öncesi Yunan hukuku ve adalet kavramından başlayarak Roma hukukunun kökenlerine ineceğiz. Kıta Avrupa’sının ve ABD Hukukunun güncel hukuk sistemleri üzerindeki izleri, Roma’nın sosyo-ekonomik, kültürel ve siyasi dinamikleri ve bu durumların hukuk ile etkileşimleri, sözlü anlaşmalardan yazılı kanunlara geçişleri kapsayan geniş bir çerçeve çizmeyi hedefliyoruz. O dönem toplumunun yapı taşı ‘’aile’’ kavramının toplumsal cinsiyet perspektifinden görünümünü inceleyecek, Antik Roma’daki patronaj, Roma monarşisi, Ceasarism ve Roma hukukunun düşünsel içeriği, Roma’daki cinsel suçlar ve bunların yaptırımlarına kadar uzanacak, ‘’Humanitas’’, ‘’Auctoritas’’, ‘’Fides’’ kavramları açılarak o dönem toplumun değer ilkeleri ve hukukunun temel prensipleri üzerinde durulacak ufuk açıcı bir hafta geçirmeyi planlıyoruz. Roma’yı anlama çabamızı, dönemin önemli düşünür ve devlet adamı Cicero’yu inceleyerek daha güçlü bir hale getireceğiz.

Prof. Dr. Diler Tamer ;
I. Roma’da Cinsel Suçlar ve Uygulanan Yaptırımlar
II. Roma Hukukunda ‘’Humanitas’’, ‘’Auctoritas’’, ve ‘’Fides’’ Kavramlarının Yeri ve Önemi

Prof.Dr. Tansu Açık;
I. Roma Öncesi Yunan Hukuku ve Adalet Kavramı

Dr. Öğr. Üy. İpek Sevda Söğüt;
I. Toplumsal Cinsiyet Perspektifinde Roma Ailesi
II. Antik Roma’da Siyasal Kayırmacılık/Patronaj
III. Roma Monarşisi ve Caesarism
IV. Roma Hukukunun Düşünsel İçeriği

Cengiz Çevik;
I. Cicero ve Roma Hukuku

Mengü Acun
I. ABD Hukuku Üzerine Roma Hukuku Yeri ve Önemi

Dr. Öğr. Üy. Duygu Özer Sarıtaş
I. Antik Çağ’da Romalı olmak
II. Populus Romanus örgütlenmesi
III. Roma Vergi Sistemi

Artun Mimar
I. Roma Hukuku ve Anakronizm

Kamp Tarihi

28 Temmuz – 4 Ağustos 2018

Program

28 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

29 Temmuz – 3 Ağustos

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

4 Ağustos

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 20 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 895 ₺ 1098 ₺ 1294 ₺ 1595 ₺
Std. 995 ₺ 1198 ₺ 1394 ₺ 1695 ₺
45GünÖ İnd. 995 ₺ 1198 ₺ 1394 ₺ 1695 ₺
Std. 1095 ₺ 1298 ₺ 1494 ₺ 1795 ₺
Sonra İnd. 1095 ₺ 1298 ₺ 1494 ₺ 1795 ₺
Std. 1195 ₺ 1398 ₺ 1594 ₺ 1895 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Hukuk lisans ve lisans üstü öğrencilerine açık olacak kampımıza, hukuk okumak isteyen lise öğrencilerinin de gerekli okumaları yaptığı takdirde bir hukuk lisansı deneyimi kazandırabilecek bu kampa katılabilirler.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.


Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 33

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 41

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 25

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 33
×