Sanat Felsefesi Kampı

Filozoftan boşalan yeri alan sanatçı ya da Platon’dan beri dillere pelesenk olan, sanatın yerine geçen felsefe… Felsefenin sanata olan ilgisi sadece bir sanat teorisi üretmek degil, aynı zamanda onun düşünce icin ne ifade ettigini anlamak olmuştur. Peki sanatın felsefeye sunduğu yenilik nedir? Ya da felsefenin, Platon ile başlayan sanat ile olan hesaplaşmasını neden O’na dönüşerek, O’nun dili ve yöntemlerini kullanarak bitirmiştir? İnsanın tarihinde yalnızca ortaya çıkan ve bu tarih içindeki dünyevi bir olgunun etkisi olarak mı yoksa düşüncenin temel işlevinden birisi midir sanat? Peki bu yüzyılda biz sanatın neresinde duruyoruz?

Derslerimiz bir aktivite olarak sanat üzerine bir teori geliştirmek değil, ama onun dünyanın kavranışında nasıl temel bir öğe olduğunu saptayabilmek amacına yönelecektir. Uzman hocaların yapacakları derslerle, sanatın bir çok kolunun dahil olduğu konularla, sanat felsefesi üzerine derinlemesine odaklanacağız.  Ayrıca felsefe ve güzel sanatlar bölümlerinde yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin çalıştıkları konuları ya da hazırladıkları sunumları anlatacakları interaktif dersler de olacaktır.

Doç. Dr. Özge Ejder Johnson (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe)
Werner Herzog sinemasında özne sorunsalı
Doç. Dr. Emre Şan (29 Mayıs Üniversitesi Felsefe)
Merleau-Ponty ve Estetik Dünyanın Logos’u
Prof. Dr.Nami Başer (Galatasaray Üniversitesi Felsefe)
Jacques Ranciere ve Ortak Olanın Paylaşılması
Prof. Dr. Hakan Çörekçioğlu(Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe)
Deleuze ve Edebiyat
Dr. ÖğrMehmet Şiray (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe)
Jean-Luc Nancy ve Bugün Sanat

Kamp Tarihi

21 Temmuz – 28 Temmuz 2018

Program

21 Temmuz

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

22 Temmuz – 27 Temmuz

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

28 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Kontenjan: 20 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi →Tip ATip BTip CTip D
1Mayİnd.895 ₺1098 ₺1294 ₺1595 ₺
Std.995 ₺1198 ₺1394 ₺1695 ₺
45GünÖİnd.995 ₺1198 ₺1394 ₺1695 ₺
Std.1095 ₺1298 ₺1494 ₺1795 ₺
Sonraİnd.1095 ₺1298 ₺1494 ₺1795 ₺
Std.1195 ₺1398 ₺1594 ₺1895 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] 2018 arası yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] 2018 ve sonrasında yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Herkes.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×