Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Tiyatro Fotoğrafçılığı ve Röportaj – Karar anı

tiyatro-fotografciligi

Bu atölye, ders formunda değil, geçmişteki ve günümüzdeki fotoğrafçılık üzerine, sanatçılar arasında bir diyalog şeklinde olacak. Fotoğrafçılığın teoriyle işi olmadığını düşünüyorum, bu yüzden çoğunlukla pratik çalışmaya yoğunlaşacağız. Bir tiyatro ve röportaj fotoğrafçısı olarak edindiğim deneyimleri ve çalışırken kullandığım teknikleri paylaşacağım. Tiyatroda fotoğrafçılık ve Henri Cartier-Bresson’dan Carolyn Drake ve diğerlerine uzanan röportaj hakkında konuşacağız. Çalışmalarımızı paylaşacağız ve Karar Anı konusuna yoğunlaşacağız. Tüm katılımcılar, 6 günlük atölye boyunca, son akşam sunacakları kişisel bir röportaj hazırlayacaklar. Bunun yanı sıra, aynı dönemde Medrese’de yapılacak olan Alexandra Kazazou atölyesini izleyerek, benim de yardımımla, tiyatro sürecini çekme imkanı bulacaklar.

Karol Jarek

Karol Jarek (Polonya’daki) Wroclaw Üniversitesi’nden felsefe diploması aldı. Fotoğrafçı olarak, Grotowski Enstitüsü, Teatr ZAR, Roger Bernat/FFF, Studio Matejka, Song of the Goat Theatre, Jubilo Project, Moon Fool, Teatr Andra, Horos Theatre Company, Elephas Tiliensis gibi gruplarla çalıştı. Çalışmaları Neue Neue Galerie (documenta14, Kassel), Wrocław Çağdaş Sanatlar Müzesi, ArtBrut Gallery, Grotowski Enstitüsü ve Song of the Goat Theatre’da sergilendi. Halihazırda Atina’daki Ulusal Tiyatro’da fotoğrafçı olarak çalışıyor. Karol aynı zamanda ışık tasarımcısı olarak tiyatro alanında çalışmakta. Işık tasarımını yaptığı performanslar şunlar: Charmolypi (Wrocław, Polonya, prömiyer yılı 2013; Polonya, ABD, Birleşik Krallık, Yunanistan, Belçika, Rusya, Türkiye, Kıbrıs’ta sahneledi); Linatendu (Wrocław, Polonya, prömiyer yılı 2014) ve KassandER (Wrocław, Polonya, prömiyer yılı 2015). 2014 yılında iki “work in progress” projede yer aldı: Theatre Under The Tree ile Borders (İstanbul) ve Moon Fool ile Storm (Londra, Birleşik Krallık). 2016’dan beri Atina’daki Insenso, Loula, Orlando ve Türkiye’deki Troas oyunları için ışık tasarımı yapıyor. 2016’da, Alexandra Kazazou, Kerem Karaboğa, Salih Usta ve Cem Yiğit Üzümoğlu ile birlikte İstanbul’da Teatr Andra’yı kurdu.

www.karoljarek.com

Kamp Tarihi

30 Haziran – 5 Temmuz 2018

Program

30 Haziran

Gün içinde Medrese’ye varış
14:00’a kadar gelenler için öğle yemeği servisi (13:00 – 14:00 arası)
17:00’da tanışma ve ilk çalışma

1 – 4 Temmuz

Gün boyunca ortalama 6 saat çalışma

5 Temmuz

Kahvaltı
10:00-12:30 Sabah çalışması ve Medrese’den ayrılış

Detaylı Program

9:00-10:00 yoga ve ısınma
10:00-11:00 kahvaltı
11:00-14:00 teorik çalışma
14:00-17:00 öğle yemeği
17:00-20:00 pratik çalışma
(atölye boyunca bir veya iki gece çalışması ve bir de gündoğumu çalışması olacak)

Kontenjan: 8 Kişi

Konaklama Dahil Atölye Ücreti

Konaklama Tipi → Tip A Tip B Tip C Tip D
1May İnd. 895 ₺ 1065 ₺ 1195 ₺ 1450 ₺
Std. 995 ₺ 1165 ₺ 1295 ₺ 1550 ₺
45GünÖ İnd. 970 ₺ 1140 ₺ 1270 ₺ 1525 ₺
Std. 1070 ₺ 1240 ₺ 1370 ₺ 1625 ₺
Sonra İnd. 1045 ₺ 1215 ₺ 1345 ₺ 1600 ₺
Std. 1145 ₺ 1315 ₺ 1445 ₺ 1700 ₺

Tip A: 18,8,6 Kişilik Yatakhane, Medrese Çadırı veya Kendi Çadırınız
Tip B: 4 Kişilik Yatakhane
Tip C: 2 Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda
Tip D: Tek Kişilik Tuvalet ve Banyolu Oda

1May: 1 Mayıs 2018’e kadar yapılan başvurular
45GünÖ: 2 Mayıs - [Atölyeden 45 Öncesi] yapılan başvurular
Sonra: [Atölyeden 44 Gün Öncesi] yapılan başvurular

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

İndirimler

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 100TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.
Ayrıca Medrese’de 2018 yazında herhangi bir atölyeye katılanlara, katılacakları ikinci atölye için de bir miktar indirim sağlıyoruz. Kupon kodunuz kayıt onay mesajınızla birlikte size iletilecek.

Temel Oyunculuk Okulunun, Liseliler için Tiyatro Okulunun, Hikaye Anlatıcılığı Okulunun ve bu listeye eklenebilecek başka okulların birden fazla atölyesine katılmanızı kolaylaştırmak için de indirimler tasarladık. Bu indirimlerin detaylarını ilgili atölyelerin sayfalarında görebilirsiniz. Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek ve/veya çalışma mekanlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

Amatör ve profesyonel fotoğrafçılar.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için Medrese’de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Atölye dili İngilizce olacağı için bu dilde temel/iletişimsel dilbilgisi gereklidir.

Yanınızda getirmeniz beklenenler:

#Dijital kamera
#Temel fotoğrafçılık bilgisi
#Temel fotoğraf baskısı yazılımı içeren bir bilgisayar (isteğe bağlı)
#Katılımcının kişisel portföyünden seçilmiş 20 fotoğraf (dijital veya baskı)
#Katılımcıya ilham veren 3 fotoğraf ya da 1 fotoğrafçı ismi
#Sabahları yapılacak yoga ve ısınma çalışması için kıyafet (isteğe bağlı)

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.


Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 33

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/header-side-slide.php on line 41

Deprecated: str_contains(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-includes/shortcodes.php on line 246

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 25

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/tiyatromedresesi/public_html/stoa-center/wp-content/themes/betheme/includes/footer-stickymenu.php on line 33
×