Toprak Mimarlığı

Toprak Mimarisi

Atölye, kamış (Phrogmites australis) ve kil gibi yerel malzemelerin kullanımını içeren geleneksel doğal bina tekniklerini araştırmayı içerir. Eğitmenler, atölye çalışmaları sırasında, Stoa’nin tesislerinde kurulabilecek ve kullanılabilecek küçük ölçekli bir mimarinin tasarım ve yapımına yönelik ögrencileri yönlendireceklerdir. Çalıstay sırasında ögrenciler, yerel malzemelerin yapısal ve teknik olasılıklarını kesfedecek ve malzeme özelliklerine göre tasarlayacaklardır.

Tania Feldzer

Tania Feldzer

Paris Descartes Mimarlık okulundan mimarlık Yüksek Lisans ve Paris Sorbonne üniversitesinden şehir planlama Master diplomalarına sahip olan Tania Feldzer, ekolojik mimarlık ve sürdürülebilir kalkınma üzerine çalışmaktadır. Şili Elemental ( Do tank, 2008 Bienali Platinium ödülü), L35 ( Madrid Stadyumu kazananı) ve GMAA ( Cenevre yüksek enerji performası patenti sahibi ) gibi ofislerde deneyim kazanmıştır. 2011’de KAO kolektif mimarlık ofisini kurmuştur ve 2013’ten beri İstanbul’da bulunmaktadır. İzmir Üniversitesi’nde ve Bahçesehir universitesi’nde ders veriyor.

Tania Feldzer, who has a Master’s degree in architecture from Paris Descartes School of Architecture and an urban planning Master’s degree from Paris Sorbonne University, works on ecological architecture and sustainable development. He gained experience in offices such as Chile Elemental (Do tank, 2008 Biennale Platinum award), L35 (Madrid Stadium winner) and GMAA (Geneva high energy performance patent holder). He established the KAO collective architecture office in 2011 and has been in Istanbul since 2013. She teaches at Bahçeşehir University.

Stefano Pugliese

Stefano Pugliese bir mimar ve tasarımcıdır.

Mesleki pratiğinin ve akademik faaliyetinin temelleri, zanaatkarlık bilgisinden, üretim süreçleri ve malzemeleri ile yakın ilişkiden esinlenmiştir.

Çalışmaları uluslararası alanda sergilendi ve son yıllarda mekansal enstalasyonlar, ahşap konstrüksiyon ve mobilya tasarımı ile ilgili birçok uluslararası atölye çalışmasına öncülük etti.

Halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde tam zamanlı öğretim üyesidir.

 

Stefano Pugliese is an architect and designer.

The fundaments of its professional practice and academic activity is inspired by craftsmanship know how and by a constant closeness with manufacturing processes and and materials.

His works has been exhibited internationally and had led in the recent years several international workshops related to spatial installations, wood construction and furniture design.

He is currently Full time Faculty Member at the Faculty of Fine Arts and Design of Izmir University of Economics.

Mustafa Teksoy

Arka planında mimaride performansa ve iklime dayalı tasarım, binalarda konfor ve enerji verimliliği, mimaride hesaplamalı tasarım yaklaşımları bulunan bir yüksek lisans dereceli mimarım. Tasarımda araştırmaya önem veriyorum. Son yıllarda yönümü doğal yapı tekniklerine çevirdim. Türkiye ve Çin’de hayata geçen tasarımlarımda toprak yapı teknikleriyle birlikte diğer bazı yapı tekniklerini uyguladım. Sürdürülebilir yaşamın bir parçası olarak doğal yapı araştırmalarım devam etmekte.

 

I am an architect (M.Sc.) with a background in performance and climate based design, comfort and energy efficiency in buildings, and computational design in architecture. Research is very important for my design. In recent years, I have turned my direction to natural building techniques. I applied earthen construction techniques along with some other natural construction techniques in my designs that are realized in Turkey and China. As a part of sustainable life goal, my natural building researches continue.

Kamp Tarihi

15 – 19 Temmuz 2021

Özet Program

Bu program, tahmini programdır. Giriş ve çıkış saatleri dışındaki saatler, (yemek ve çalışma saatleri) atölyeden atölyeye ufak farklılıklar gösterebilir.

15 Temmuz

15.00: Medrese'ye varış, kayıt ve odaya yerleşme 16:30: İkindi atıştırması 17:00: tanışma ve sonrasında ilk çalışma 20.00 Akşam yemeği

16 – 18 Temmuz

9.00 - 10.00 Kahvaltı 10.00 - 13.30: Sabah çalışması 13.30 - 14.30: Öğle yemeği 15.30 - 17.00: Akşam çalışması 1.seans 17.00: İkindi atıştırması 17.30 - 19.30 Akşam çalışması 2.seans 19.30 - 20.30 Akşam yemeği

(Gün boyunca ortalama 7 saat çalışma)

19 Temmuz

9.00 – 10.00 Kahvaltı 10.00 – 13.30: Sabah çalışması 13.30 – 14.30: Öğle yemeği 15.30 – 17.00: Akşam çalışması sonrası ayrılış

Atölyenin detaylı programına ulaşmak için tıklayınız.

Kontenjan: 10 Kişi

Konaklama, yemek ve eğitim dahil toplam ücretler

Konaklama → Tip A Tip B Tip C Tip D Tip E
20 Haziran 2021’e kadar İnd 752 ₺ 877 ₺ 952 ₺ 1378 ₺ 2030 ₺
Std 952 ₺ 1077 ₺ 1152 ₺ 1578 ₺ 2230 ₺
21 Haziran Sonrası İnd 952 ₺ 1077 ₺ 1152 ₺ 1578 ₺ 2230 ₺
Std 1152 ₺ 1277 ₺ 1352 ₺ 1778 ₺ 2430 ₺

Tip A: Kendi çadırı
Tip B: 8 – 18 kişilik yatakhane veya medrese çadırı (ortak tuvalet/banyo)
Tip C: 4 kişilik yatakane ortak tuvalet / banyo
Tip D: 2 kişilik tuvalet/banyolu oda
Tip E: 1 kişilik tuvalet/banyolu oda

Dönem 1: 20 Haziran 2021 gece yarısına kadar gerçekleştirilmiş başvurular

Dönem 2: 21 Haziran’dan sonra gerçekleştirilmiş başvurular.

Yukarıdaki ücretlere eğitim ücreti, konaklama, üç öğün yemek ve KDV dahildir.

İnd: İndirimli (Öğrenciler veya Medrese geçmiş katılımcıları)
Std: Standart

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere erken kayıt indirimlerinin yanı sıra öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 200 TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.

Bunun yanı sıra nakit ödemelere ekstra %10’luk bir indirim daha  yapıyoruz.

Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Toplam tutarla ilgili bir yanlışlık olduğunu düşünüyor ve değiştiremiyorsanız başvurunuzu yine de yapınız. Sonrasında bize “Hesabım” bölümünden veya workshop@stoasirince.org adresinden yazarsanız, biz gerekli kontrolleri ve düzeltmeleri yaparız.

Stoa’ndeki kamplara olan ilginiz için teşekkür ederiz. Başvurunuz sonrası daha detaylı yazışırız ancak yine de size buradaki yaşam, çalışma ve konaklama mekânları ve Medrese’ye ulaşım hakkında biraz bilgi verelim istiyoruz:

Stoa’ne gelirseniz sizinle çalışmaktan büyük mutluluk duyacağız. Burada kalacağınız süre boyunca doğayla ve diğer Medrese sakinleriyle uyumlu bir yaşama katılmanızı, buranın bir parçası gibi hissetmenizi, davranmanızı diliyoruz. Sizleri Medrese’de nasıl bir yaşam bekliyor, bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Kendine has birçok odamız mevcut. Size uygun olacağını düşündüğünüz konaklama tipini seçmek için başvurunuzu yapmadan önce lütfen konaklama mekânları sayfamıza bir göz atın.

Buraya gelmek oldukça kolay. İzmir havaalanından 1 saat uzaklıktayız sadece. Zor olan buradan ayrılmak oluyor. Medrese’ye ulaşım hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

İlgili duyan her katılımcıya açıktır.

Önemli Not!

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle ödeme ve diğer detaylarla ilgili e-posta yoluyla bağlantıya geçilecektir. Bu yüzden, başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinizin doğruluğundan emin olun. Daha da önemlisi, lütfen no-reply@stoasirince.org adresini e-posta hesabınızın adres defterine ekleyin ve mesajlarımızın spam/junk/istenmeyen vb. posta klasörüne düşüp düşmediğini kontrol edin.

Başvuru durumunuzu web sitemizdeki size özel Hesabım bölümünden de takip edebilir, bize bu bölümden mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Atölyeye Gelmeden Önce!

Geldiğinizde herhangi bir sürprizle karşılaşmamanız için Medrese'de Yaşam bölümüne mutlaka göz atmanızı rica ederiz.

Katılımcıların hareket çalışmalarında giymek üzere siyah tayt veya mayo takımı, şarkı çalışmalarında giymek üzere spor olmayan ve giymekten hoşlandıkları gömlek, pantolon ve bol etekler getirmelerini bekliyoruz.

Bu bölümde yazanlar dışında yapmanız gereken bir ön hazırlık olursa sizinle iletişime geçilecektir.

Sıklıkla Sorulan Sorular

Başvuru prosedürüyle ilgili sorularınız için bize yazmadan önce bu bölüme göz gezdirmenizi rica ederiz. Muhtemelen, sorunuzun cevabı orada mevcut.

×