Toprak Mimarlığı

Toprak Mimarisi

Atölye, kamış (Phrogmites australis) ve kil gibi yerel malzemelerin kullanımını içeren geleneksel doğal bina tekniklerini araştırmayı içerir. Eğitmenler, atölye çalışmaları sırasında, Stoa’nin tesislerinde kurulabilecek ve kullanılabilecek küçük ölçekli bir mimarinin tasarım ve yapımına yönelik ögrencileri yönlendireceklerdir. Çalıstay sırasında ögrenciler, yerel malzemelerin yapısal ve teknik olasılıklarını kesfedecek ve malzeme özelliklerine göre tasarlayacaklardır.

Tania Feldzer

Tania Feldzer

Paris Descartes Mimarlık okulundan mimarlık Yüksek Lisans ve Paris Sorbonne üniversitesinden şehir planlama Master diplomalarına sahip olan Tania Feldzer, ekolojik mimarlık ve sürdürülebilir kalkınma üzerine çalışmaktadır. Şili Elemental ( Do tank, 2008 Bienali Platinium ödülü), L35 ( Madrid Stadyumu kazananı) ve GMAA ( Cenevre yüksek enerji performası patenti sahibi ) gibi ofislerde deneyim kazanmıştır. 2011’de KAO kolektif mimarlık ofisini kurmuştur ve 2013’ten beri İstanbul’da bulunmaktadır. İzmir Üniversitesi’nde ve Bahçesehir universitesi’nde ders veriyor.

Tania Feldzer, who has a Master’s degree in architecture from Paris Descartes School of Architecture and an urban planning Master’s degree from Paris Sorbonne University, works on ecological architecture and sustainable development. He gained experience in offices such as Chile Elemental (Do tank, 2008 Biennale Platinum award), L35 (Madrid Stadium winner) and GMAA (Geneva high energy performance patent holder). He established the KAO collective architecture office in 2011 and has been in Istanbul since 2013. She teaches at Bahçeşehir University.

Stefano Pugliese

Stefano Pugliese bir mimar ve tasarımcıdır.

Mesleki pratiğinin ve akademik faaliyetinin temelleri, zanaatkarlık bilgisinden, üretim süreçleri ve malzemeleri ile yakın ilişkiden esinlenmiştir.

Çalışmaları uluslararası alanda sergilendi ve son yıllarda mekansal enstalasyonlar, ahşap konstrüksiyon ve mobilya tasarımı ile ilgili birçok uluslararası atölye çalışmasına öncülük etti.

Halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nde tam zamanlı öğretim üyesidir.

 

Stefano Pugliese is an architect and designer.

The fundaments of its professional practice and academic activity is inspired by craftsmanship know how and by a constant closeness with manufacturing processes and and materials.

His works has been exhibited internationally and had led in the recent years several international workshops related to spatial installations, wood construction and furniture design.

He is currently Full time Faculty Member at the Faculty of Fine Arts and Design of Izmir University of Economics.

Mustafa Teksoy

Arka planında mimaride performansa ve iklime dayalı tasarım, binalarda konfor ve enerji verimliliği, mimaride hesaplamalı tasarım yaklaşımları bulunan bir yüksek lisans dereceli mimarım. Tasarımda araştırmaya önem veriyorum. Son yıllarda yönümü doğal yapı tekniklerine çevirdim. Türkiye ve Çin’de hayata geçen tasarımlarımda toprak yapı teknikleriyle birlikte diğer bazı yapı tekniklerini uyguladım. Sürdürülebilir yaşamın bir parçası olarak doğal yapı araştırmalarım devam etmekte.

 

I am an architect (M.Sc.) with a background in performance and climate based design, comfort and energy efficiency in buildings, and computational design in architecture. Research is very important for my design. In recent years, I have turned my direction to natural building techniques. I applied earthen construction techniques along with some other natural construction techniques in my designs that are realized in Turkey and China. As a part of sustainable life goal, my natural building researches continue.

Kamp Tarihi

15 – 19 Temmuz 2021

[ls_content_block slug=”atolye-ozet-program-baslik-aciklama”]

15 Temmuz

[ls_content_block slug=”atolye-gun-1-programi”]

16 – 18 Temmuz

[ls_content_block slug=”atolye-en-kisa-halinde-programi”]

19 Temmuz

9.00 – 10.00 Kahvaltı 10.00 – 13.30: Sabah çalışması 13.30 – 14.30: Öğle yemeği 15.30 – 17.00: Akşam çalışması sonrası ayrılış

Atölyenin detaylı programına ulaşmak için tıklayınız.

Kontenjan: 10 Kişi

[ls_content_block slug=”atolye-ucret-tablo-basligi”]

Konaklama → Tip A Tip B Tip C Tip D Tip E
20 Haziran 2021’e kadar İnd 752 ₺ 877 ₺ 952 ₺ 1378 ₺ 2030 ₺
Std 952 ₺ 1077 ₺ 1152 ₺ 1578 ₺ 2230 ₺
21 Haziran Sonrası İnd 952 ₺ 1077 ₺ 1152 ₺ 1578 ₺ 2230 ₺
Std 1152 ₺ 1277 ₺ 1352 ₺ 1778 ₺ 2430 ₺

Tip A: Kendi çadırı
Tip B: 8 – 18 kişilik yatakhane veya medrese çadırı (ortak tuvalet/banyo)
Tip C: 4 kişilik yatakane ortak tuvalet / banyo
Tip D: 2 kişilik tuvalet/banyolu oda
Tip E: 1 kişilik tuvalet/banyolu oda

Dönem 1: 20 Haziran 2021 gece yarısına kadar gerçekleştirilmiş başvurular

Dönem 2: 21 Haziran’dan sonra gerçekleştirilmiş başvurular.

[ls_content_block slug=”atolye-ucret-ind-std-kdv-lejant”]

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere erken kayıt indirimlerinin yanı sıra öğrencilere ve daha önce yolu Medrese’den geçmiş eski katılımcılarımıza tüm atölyeler için 200 TL burs/indirim sağlıyoruz. Bu katılımcıların başvurularını tamamlarken karşılarına çıkacak kupon kullanma aşamasında OGRENCI ya da MEDRESEDOSTU yazmaları yeterli olacak. Bu kuponlar birden fazla atölye için kullanılabilir. Aynı atölye için ise iki kupon birden kullanılamıyor.

Bunun yanı sıra nakit ödemelere ekstra %10’luk bir indirim daha  yapıyoruz.

Tüm indirimler ve taksitlendirmeler başvurunuzun son aşamasında hesaplanacak ve toplam ücretinizden düşülecektir.

Toplam tutarla ilgili bir yanlışlık olduğunu düşünüyor ve değiştiremiyorsanız başvurunuzu yine de yapınız. Sonrasında bize “Hesabım” bölümünden veya workshop@stoasirince.org adresinden yazarsanız, biz gerekli kontrolleri ve düzeltmeleri yaparız.

[ls_content_block slug=”atolye-medresede-yasam-yekten”]

Bu atölyeye kimler başvurabilir?

İlgili duyan her katılımcıya açıktır.

[ls_content_block slug=”atolye-basvurmadan-once-onemli-not-baslik”]

[ls_content_block slug=”atolye-basvurmadan-once-onemli-not-1″]

[ls_content_block slug=”atolye-basvurmadan-once-onemli-not-2″]

Atölyeye Gelmeden Önce!

[ls_content_block slug=”atolye-basvurmadan-once-gelmeden-1″]

Katılımcıların hareket çalışmalarında giymek üzere siyah tayt veya mayo takımı, şarkı çalışmalarında giymek üzere spor olmayan ve giymekten hoşlandıkları gömlek, pantolon ve bol etekler getirmelerini bekliyoruz.

[ls_content_block slug=”atolye-basvurmadan-once-gelmeden-3″]

Sıklıkla Sorulan Sorular

[ls_content_block slug=”atolye-basvurmadan-once-sss”]

×