Pandemi Dolayısıyla Aldığımız Önlemler

KONAKLAMAYLA İLGİLİ:

– İlk olarak yaz boyunca Medrese’ye kabul edeceğimiz katılımcı sayısını azalttık. Medrese’de aynı anda en fazla 28 katılımcı misafir edeceğiz.

– Kamp sayılarını oldukça azalttık. Takvimi oluştururken odaların dezenfeksiyonu için ardışık kamplar arasında en az bir gün boşluk bıraktık.

– Yatakhanelerde kalmayı tercih eden katılımcılarımızla onları özel odalara kaydırmak için iletişime geçmeye başladık.

– Bir dezenfeksiyon firmasıyla anlaştık. Ekibimiz hijyen ve dezenfeksiyon konusunda gerekli eğitimleri alıyor. Odaları ve yatakhaneleri ardışık kamplar arasındaki boş günlerde dezenfekte edecek ve ortak alanlara el dezenfektanları yerleştireceğiz.

ORTAK ALANLAR VE MUTFAKLA İLGİLİ

– Ortak alanlarda kontaminasyona sebep olabilecek eşyayı en aza indiriyoruz.

– Ortak kullanım alanları ve çalışma salonlarını düzenli olarak dezenfekte edecek ve ortak alanlara el dezenfektanları yerleştireceğiz.

– Mutfak ve yemek servisi düzenimizi güncelledik. Bulaşıkların yıkanmasıyla ilgili katılımcılardan istediğimiz yardımı bu yaz için askıya aldık.

– Tuvalet ve diğer ortak alanlarının kullanımıyla ilgili pandemi dolayısıyla yeni protokoller oluşturduk ve bunları ilgili yerlere astık.

– Kıyafetlerini sıklıkla yıkamak isteyebilecek katılımcılarımızı düşünerek çamaşır makinesi kullanım ücretini bu yaz için 35TL’den 15TL’ye düşürdük.

 

KATILIMCILARDAN BEKLENENLER

– Katılımcılarımızdan kontaminasyon riskini en aza indirmek için gelirken Medrese’de kalacakları süre boyunca yetecek kadar maske, eldiven ve kolonya/el dezenfektanı getirmelerini bekliyoruz.

– Katılımcıların gelirken bir matara getirmelerini bekliyoruz. Çünkü bulaşma riskini ortadan kaldırmak için herkesin kullanımına açık bardak bulundurmayacağız ortak alanlarda.

– Katılımcıları Medrese’ye ateşlerini ölçtükten sonra kabul edecek ve bu uygulamayı kamp boyunca düzenli olarak tekrar edeceğiz.

– Katılımcılarımızdan pandemi dolayısıyla kendilerinin ve arkadaşlarının sağlığı için Medrese’de oluşturduğumuz yeni düzene uyum göstermelerini, bu düzeni daha da geliştirmek için fikir ve önerilerini bizimle paylaşmalarını bekliyoruz.